تاثیر تحت درمان بودن بیماری در فرزندان


تاثیر تحت درمان بودن بیماری در فرزندان

تاثیر تحت درمان بودن بیماری در فرزندان

 

ممکن است فرزندان شما مستقیما این سؤالات را از شما نپرسند، اما آنها نیاز دارند که این پاسخ ها را به هر طریقی که احساس می کنید راحت ترید،از زبان شما بشنوند. بگذارید فرزندانتان بدانند شما برای مراقبت از خود در حال انجام چه کاری هستید. هیچ چیز برای فرزندانتان اطمینان بخش تر از این نیست که بفهمند شما یک پزشک خوب دارید که با همکاری شما به بهترین وجه مشغول درمان بیماری ام اس شماست.

همچنین نگران پنهان کردن موضوع دارو و درمانتان نباشید. فرزندانتان از اینکه می بینند شما زیر نظر و تحت مراقبت کسی هستید و بیماری تان تحت کنترل است، احساسی اطمینان خاطر بیشتری میکنند. در حقیقت، وقتی برای درمان بیماری ام اس از یک داروی تزریقی استفاده می کنید، فرزندانتان خیلی مجذوب این خواهند شد .که چقدر شجاع هستید

بسته به سن و میزان علاقه ی فرزندانتان (و همینطور طرز برخورد نورولوژیستتان با شما)، میتوانید یک بار بچهها را همراه خود به مطب پزشک ببرید تا معاینات نورولوژیک را تماشا کنند و سؤالاتی از پزشک بپرسند.

ممکن است لازم شود برای درمان - مثلاً هنگام عود بیماری - یا شاید برای بابت اقامتتان در بیمارستان د چار وحشت شوند، به خصوصی که در گذشته مادربزرگ، یا دوست یا فامیل دیگری، طی مدت اقامتش در بیمارستان فوت کرده در آنجا چه اتفاقی قرار است بیفتد و فکر می کنید کی به خانه برمی گردید. در صورت امکان، گفتگوهای تلفنی و ملاقاتهای روزانه می تواند به کاهش نگرانیهای بچهها کمک کند.

برملاک کردن و شرح علل یع آزارر هنرهای نامهسوسری برای بچهها درک علایمی که نمی توانند ببینند، سخت است. به عنوان مثال، آنها میتوانند مشاهده کنند که شما موقع راه رفتن میلغزید یا تعادل خود را از دست می دهید و به همین علت احتیاج به یک عصایا روروک دارید. همچنین می توانند ببینند (و شاید فکر کنند خندهدار است) که شما خیلی چیزها را به زمین میاندازید. اما برای بچهها یافتن راهی برای درک خستگی و مشکلات شناختی، خلقی و بینایی، یا مسائل دیگریاین قبیل  و به همین اندازه نامحسوس  خیلی مشکل تر است. به عنوان مثال:

*بچه ها میدانند موقعی که خسته اند، میتوانند به رختخواب رفته و چرت کوتاهی بزنند و سپس سرحال از خواب برخیزند. اما درک این نکته برایشان دشوار است که گاهی شما بعد از برخاستن از خواب، مثل قبل از خواب، خسته اید. به خصوص بچه های بزرگتر ممکن است فکر کنند شما علاقه ای به کارکردن ندارید یا چندان تلاش نمی کنید (برای این وضعیت، گفتگوی آزاد خیلی کمک کننده و راهگشاست).


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد