قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / تاثیر تخم مرغ و ارتباط آن با سلامت
تاثیر تخم مرغ و ارتباط آن با سلامت
تاثیر تخم مرغ و ارتباط آن با سلامت

تاثیر تخم مرغ و ارتباط آن با سلامت

تاثیر تخم مرغ و ارتباط آن با سلامت 

تخم مرغ و ارتباط آن با سلامت

تخم مرغ مغذی ترین و خالص ترین غذا و در عین حال غذایی ارزان و طبیعی است و بیشترین ضریب هضمی را دارد. پروتئین تخم مرغ بهترین پروتئین در دسترس انسان در طبیعت است که از تعادل بسیار مناسب اسیدهای آمینه برخوردار بوده و به همین دلیل بهترین ارزش بیولوژیکی را به خود اختصاص داده است. علاوه بر کیفیت خوب پروتئین، تخم مرغ از لحاظ مواد معدنی و ویتامین های ضروری، به جزء ویتامین ث غنی است؛ به طوری که ۴۴ مادهٔ غذایی ضروری و لازم بدن را از ۴۵ مادهٔ مغذی داراست.

تخم مرغ غذایی ارزان و کم هزینه

تخم مرغ از لحاظ ارزش غذایی، غذایی فوق العاده است؛ اما به دلیل فن آوری ارزانی که برای تولید آن وجود دارد، یکی از ارزان ترین و کم هزینه ترین غذاها محسوب می شود. از این رو تخم مرغ غذایی است که به راحتی در دسترسی قشر فقیر جامعه قرار دارد و سراسر این کره خاکی و در کشورهای در حال توسعه دردسترس است.

بنابراین تخم مرغ غذایی غنی از کلسترول محسوب می شود. بنابراین افراد به تصور اینکه خوردن تخممرغ سطح کلسترول خون انها را افزایش می دهد، مصرف ان را محدود می کنند. به طور کلی بدن مقدار مشخص کلسترول تولید می کند که این توانای بیش از مقدار کلسترول است که از طریق غذا به بدن وارد می شود. از این رو هر گونه افزایش در مقدار کلسترول سرم خون، به ویژه کلسترول بد (LDL) نشان دهنده وجود بی تعادلی در تولید و مصرف کلسترول است. سهم کلسترول بدن که ناشی ازکلسترول غذای مصرفی است، کمتر از یک چهارم است.

.در هندوستان برآورد گردیده است دو ایراد اصلی درباره تخم مرغ عبارتنداز:

۱. سطح کلسترول تخم مرغ بالاست و غذای غنی از کلسترول برای سلامتی مضر است؟

۲. تخم مرغ چربی زیادی دارد و لذا برای سلامتی مناسب نیست؟

تخم مرغ و ارتباط آن با سلامت  ادامه در نسخه دوم …..

مطلب پیشنهادی

سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها    بطور کلی نقش تغذیه در دندانپزشکی را می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *