تاثیر جراحی سینه بر شیردهی


تاثیر جراحی سینه بر شیردهی

تاثیر جراحی سینه بر شیردهی

 

هیچ دلیل پزشکی ای نشان نمی دهد شیر دادن تأثیری بر پیشرفت سرطان پستان بعد از تشخیص آن داشته باشد، ولی برخی از خانم هایی که جراحی کرده اند یا به خاطر سرطان پستان تحت درمان قرار گرفته اند، قادر به شیر دادن نیستند. همچنین، برخی شواهد حاکی از آن است که خانم هایی که سینه های خود را بزرگ کرده اند، مقدار کمی شیر تولید می کنند.

اما بسیاری از این خانم ها مقداری شیر تولید می کنند و همچنان می توانند شیر بدهند. اگر داروهای خاصی مصرف می کنید، تغذیه با شیر خشک بهترین راه است. برخی از خانم ها داروهایی مصرف می کنند که از طریق شیر مادر عبور کرده و در حد نامطلوبی بر نوزاد اثر می گذارد.

این داروها شامل داروهای ضد سرطان و ضد سرطان خون (از جمله سایکلوفوسفامید، دوکسورباسین، مثوتر گزات و سیکلوسپورین)، پارلودل (بروموکریپتین)، ليثيوم و برخی از داروهای میگرن (مخصوصا ارگوتامین) است . در مورد هر دارویی که به طور مرتب مصرف می کنید، با دکتر خود مشورت کنید.

ورود به شیردهی

دوران بارداری راهی طولانی برای آماده سازی بدن شما برای شیر دادن طی می کند. هورمونهای اصلی دوران بارداری موجب بزرگ شدن سینه ها و آماده کردن غدد درون سینه ها برای شیردهی می شود. ولی می توانید خود را برای شیردهی هرروزه آماده کنید. برای مثال، می توانید نوک سینه های خود را به روشهای مختلفی کمی مقاوم کنید تا در نتیجه بعدا زخم آن به حداقل برسد.

از یک کرست شیردهی با لبه هایی که پایین می آید استفاده کنید (اجازه بدهید لباس شما به نوک سینه هایتان مالیده شود)  نوک سینه های خود را بین انگشت شست و اشاره برای یک دقیقه بمالید و این کار را هر روز انجام دهید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد