تاثیر خستگی در روابط زناشویی بیماران مبتلا به ام اس


تاثیر خستگی در روابط زناشویی بیماران مبتلا به ام اس

تاثیر خستگی در روابط زناشویی بیماران مبتلا به ام اس

 

چون خستگی ممکن است جنبه ی مهمی از ام اس را تشکیل بدهد، باید زمان روابط نزدیک زناشویی را برای موقعی برنامهریزی کنید که در کمترین حد خستگی به سر می برید. بعضی از زوج ها صبح های زود را برای این کار انتخاب می کنند، زمانی که انرژی آنها معمولا در بالاترین سطح است و هنوز زندگی روزمره ی خانوادگی شروع نشده است. شبها ممکن است به دلیل خستگی این کار مشکل باشد، یا اینکه بعضی از زوجها این کار را محدود به یک شب در ماه می کنند که فردای آن تعطیل باشد. مهم نیست که به چه نحوی این کار را می کنید، مهم این است که آن را انجام دهید.

زنده نگه داشتن روابط نزدیک

این روزها وقتی کلمه ی «نزدیکی» مورد استفاده قرار میگیرد، هرکس فرض را بر این میگذارد که منظور مسائل جنسی است. اما به طور حتم، معنی این کلمه فراتر از این مفهوم است. در حقیقت ما تعمدا در فصل دیگری در مورد مسائل جنسی صحبت کردهایم تا این حس را منتقل کنیم که «نزدیکی» چیزی فراتر از روابط جنسی است ارتباط «نزدیک» شامل همه ی مواردی می شود که روابط زناشویی را سالم و رضایت بخش نگاه می دارد و این موارد عبارت است از:

گفتوگو: زوج هایی که به بهترین نحوی با یکدیگر ارتباط برقرار میکنند، کسانی هستند که میتوانند به همان اندازه که خوب صحبت میکنند، خوب هم به حرفهای یکدیگر گوش فرادهند، کسانی که در حین گفتگو میتوانند مشترکات یکدیگر را بشناسند و در همان زمان به اختلاف نظرهایشان نیز

پی ببرند. خیلی از اوقات زوج ها موقعی که حین صحبت به چشم یکدیگر نگاه نکنند یا صحبتشان سرد و غیر دوستانه شود، سکوت اختیار میکنند. به دلیل آنکه ام اس احتمالاً چالش های زیادی را برسر راهتان ایجاد خواهد کرد، گفتگو درباره ی مسائل مورد نظر و اولویت هایتان مهم است - حتی اگر این گفتگوها گاه چندان باب طبع نباشد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد