تاثیر داروهای تضعیف کننده ی ایمنی در ابتلا به ام اس


تاثیر داروهای تضعیف کننده ی ایمنی در ابتلا به ام اس

تاثیر داروهای تضعیف کننده ی ایمنی در ابتلا به ام اس

 

این ویروس مبتلا می شوند که به صورت خفته در شخصی باقی میماند اما هیچگاه فرد بیمار نمی شود. PML تقریباً همیشه در افرادی که سیستم ایمنی شان سرکوب شده است، اتفاق میافتد (مثل افراد مبتلا به ایدز یا کسانی که به خاطر سرطان یا پیوند عضو، داروهای تضعیف کننده ی ایمنی مصرف میکنند). تضعیف ایمنی به ویروس اجازه میدهد تا باعث بیماری شود.

علایم PML، شامل زوال عقلی، از بین s گفتاری، بیرون رفتن توازن، فلج، و سرانجام اغما ،رفتن حس بینایی مبتلایان به ام اس  که در جریان تحقیقات بالینی دچار PML گردیدند، در حال استفادهی همزمان از تای سابری و آونکس بودند. در حال حاضر، کسی به درستی نمیداند که احتمال خطر ابتلا به PML در حالی که تای سابری به تنهایی یا همراه با یک داروی تعدیل کننده ی بیماری مصرف شود، چقدر است، اما این ریسک در تحقیقات بالینی یک درهزار برآورد شده است. FDA هم با فرض همین میزان احتمال خطر، موافقت خود را با بازگشت تای سابری به بازار اعلام کرده است.

به علت احتمال خطر بالایی که وجود دارد، معمولاً تای سابری به عنوان انتخاب اول برای درمان مصرف نمی شود. FDA توصیه می کند که این دارو، زمانی برای افراد تجویز شود که ازمصرف سایر داروهای رده اول درمان ام اس ، سودی عاید نشده یا قادر به تحمل تزریق یا عوارض جانبی همراه آن داروهای دیگر نباشند.

در راستای شروط FDA، سازندگان دارو (Biogen Idec and Elan) دستورالعملهایی برای ردیابی دقیق عوارض جانبی تنظیم کردهاند، مبنی بر اینکه با مشاهده ی علایم مزبور گوشی به زنگ باشیم که «حوادث بدی حین یک درمان به خصوص در شرف وقوع است.» آنها همچنین یک بررسی وسیع و درازمدت مراقبتی را جهت ارزیابی را بی خطر بودن تای سابری انجام دادهاند. به علاوه، FDAشروط زیر را هم برای ورود :مجدد تای سابری به بازار قائل شد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد