تاثیر داروهای ضعیف کننده ایمنی  بر قدرت باروری مبتلایان به ام اس


تاثیر داروهای ضعیف کننده ایمنی  بر قدرت باروری مبتلایان به ام اس

تاثیر داروهای ضعیف کننده ایمنی  بر قدرت باروری مبتلایان به ام اس

 

گزینه های شما در دوران بارداری

 این عالی است که هورمونهای حاملگی، طی بارداری قدری محافظت در مقابل فعالیت بیماری ام اس ایجاد می کند، اما زمانی که قصد دارید باردار شوید یا در طول  دوره ی شیردهی چه کار میخواهید بکنید؟ در طول این ماهها، هیچگونه پوشش محافظتی در مقابل فعالیت بیماری نخواهید داشت، بنابراین، در کنار تصمیم گیری برای تشکیل خانواده و بچهدار شدن، لازم است به این فکر کنید که تا چه مدت میخواهید بدون داروسپری کنید.

به عنوان مثال، اگر ام استان، به خصوص در یک سال پیش از بارداری فعال بوده و بر می در دوران بارداری هم به همین منوال است، شاید بهتر است به محض اینکه زایمان را کردید، مصرف دارو را از سر بگیرید، این بدان معنی است که شما مجبورید به جای - شیرخودتان از شیر خشک و شیشه ی شیر استفاده کنید. همچنین بعضی از متخصصان اعصاب به منظور کاستن از خطر بروز عود، برای بیمارانشان، بلافاصله بعد از زایمان، با ایمونوگلوبولین تزریقی (IVIg) تجویز میکنند. به هرحال، اگر ام استان نسبتا پایدار و خاموش است، احتمالاً شروع دارو درمانی را می توانید تا پایان دوره ی شیردهی به تأخیر بیندازید

داروهای ضعیف کننده ی ایمنی که در درمان بعضی از گونههای پیش روندهای ام اس به کار میرود، میتواند بر تولید اسپرم و تخمک تأثیر بگذارد و به جنین در حال رشد آسیب وارد کند  بنابراین، شما خانمها قبل از شروع مصرف هریک از این داروها (و همینطور قبل از مصرف دوز بعدی داروهایی که هر چند ماه یک بار برایتان تجویز می شود) باید آزمایش حاملگی بدهید. همچنین، به دلیل خطر بالقوهی این داروها در ایجاد ناباروری، مردها و زنها باید اسپرمها و تخمکهایشان را، برای استفاده در آینده، به بانک اسپرم و تخمک بسپارند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد