تاثیر رژیم غذایی برای کسانی که مبتلا ب بیماری آرتروز هستند…


تاثیر رژیم غذایی برای کسانی که مبتلا ب بیماری آرتروز هستند…

تاثیر رژیم غذایی برای کسانی که مبتلا ب بیماری آرتروز هستند...

 

رژیم غذایی و نسخه آرتروزها

آرتروز یا خوردگی و پوکی مفاصل، بیماری شایعی است که در سنین بالاتری دامنگیر بیشتر افراد بخصوص زنان می شود. سنگینی وزن و چاق بودن عامل تشدید کننده این بیماری است که متأسفانه در بیشتر مبتلایان دیده می شود.رژیم غذایی در این بیماری خیلی مؤثر است. دانشمندان فرانسوی پنج هزار زن مبتلا را انتخاب کردند و به آنها رژیم غذایی مناسب تجویز نمودند و پنج هزار زن مبتلای دیگر را در خورد و خوراکشان ازاد گذاردند. پس از مدتی مشاهده کردند ، زنانی که تحت رژیم غذایی قرار داشتند بهبودی بیشتری بدست آوردند که رضایت بخش بود ولی زنانی که آزادانه غذا میخوردند. بهبودی چشمگیری بدست نیاوردند. این آزمایش و کسانی که خود را مقید به رژیم غذایی میدانند میرساند که رژیم غذایی واقعاً یک داروی ارزان و بدون عوارض است.بیماران بهبودی یافته بیشتر از سبزیجات ، میوهجات ، ویتامین ها، مخمرها و غذاهای ساده استفاده کرده اند. اینان از گوشت قرمز و چربی های حیوانی و چربیهای جامد و اشباع شده و نیز از نان بخصوص از برنج دوری گزیده اند به طور کلی بیماران شفا یافته ، از غذاهای پختنی کمتر استفاده کرده اند. بیماران آرتروزی و چاق هر چه به خام خواری و غذای طبیعی روی آورند بهبودی آنها بیشتر است.

نسخه مالیدنی جهت آرتروزها

بابونه ۵۰ گرم - روغن کنجد ۲۵۰ گرم - بومادران ۲۰ گرم - پونه ۲۰ گرم . این داروها را نرم ساییده در روغن زیتون بجوشانند، تا به قوام آید و روزی سه مرتبه به محل درد مالیده، خیلی ماساز دهند. تا بهبودی کامل باید این دستور را ادامه دهند.

نسخه خوردنی

خارخسک ۳۰گرم - ناخنک ۳۰ گرم - رازیانه۲۰  گرم - تخم شوید ۲۰ گرم - تخم کرفس ۲۰ گرم - عناب ۳۰ گرم - زرشک ۳۰ گرم - لیمو عمانی ۱۰گرم - سیاهدانه۲۰ گرم. خارخسک ، ناخنک و عناب و لیمو عمانی را نیم کوب کرده، هسته لیموها را جدا نمایند. پس از مخلوط کردن انها دو قاشق غذاخوری از این ترکیب را در سه لیوان اب دم کرده کمی بجوشد. قبل از هر غذا دو استکان میل نمایند.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد