تاثیر رژیم غذایی بری افرادی که مبتلا به روماتیسم حاد مفصلی هستند


تاثیر رژیم غذایی بری افرادی که مبتلا به روماتیسم حاد مفصلی هستند

تاثیر رژیم غذایی بری افرادی که مبتلا به روماتیسم حاد مفصلی هستند

 

رژیم غذایی و نسخه روماتیسم حاد مفصلی

این بیماری که بایستی زیر نظر پزشک به درمان خود ادامه دهد. بیماریست که اگر به موقع معالجه نشود. ممکن است سرانجامش به ایجاد بیماریهای قلبی که عاقبت خوشی را ندارند منجر شود. در این بیماری بایستی از مواد ویتامینی او او C و گروه های مخمر و از سبزیجات چون جعفری، گشنیز ، کرفس، ریحان و کنگر استفاده کرد.میوهجات شیرین مخصوصاً زردآلو، خرمالو و انگور برای بهبودی بیماری مؤثر خواهد بود. روزانه از یک قاشق غذاخوری عسل که شربت شده باشد، صبح و عصر استفاده نمایند (یک قاشق صبح ، یک قاشق عصر) و نیز بایستی از داروهای شیمیایی طبق دستور پزشک عمل نمود و از نسخه زیر هم استفاده کرد.نسخه : گل اروانه ۱۵ گرم - خارخسک ۱۵ گرم - ریشه شیرین بیان ۲۵ گرم - آویشن ۱۰ گرم -رازیانه ۱۵ گرم - پوست بید ۲۵ گرم. دو قاشق غذاخوری در سه لیوان آب جوشانده تا دو لیوان شود. قبل از هر غذا دو استکان میل  شود

رژیم غذایی و نسخه آرتریت روماتوئید یا ورم ودردهای مفصلی

این بیماری مرضی مقاوم و سمج و پیشرونده است. که سرانجام مفاصل مبتلا را به تغییر شکل وا می دارد. مثلاً انگشتان دست و پا بصورت کج و معوج در آمده و بیمار نمی تواند با انگشتان خود اشیاء را بگیرد. رژیم غذایی این گونه افراد مثل روماتیسم مفصلی است. لکن سبزیهایی نظیر کرفس، جعفری و سبزیهای ضدالتهاب را در این جا باید بیشتر مورد استفاده قرار داد. خام خواری و استفاده از مواد طبیعی در بهبودی این بیماری بسیار مؤثر شناخته شده است. و بیمارانی را می شناسم که از خام خواری نتایج بسیاری را گرفته و شفا یافتهاند . غذاهای سرخ شده ، محرکات ، گوشتهای قرمز ، چربی ها و غذاهای مانده و کهنه شده در پیشرفت این بیماری بی تأثیر نیست. خوردن گوشت بلدرچین به صورت کباب که با استخوان و گوشت درهم کوبیده شده باشد. نتایج خوبی را داده است. لکن باید مدتی را ادامه داد. چون مس در معالجه این بیماران داروی مؤثری است. لذا خوردن غذاهایی که دارای مس هستند توصیه می شود که بیشتر در خانواده گردوییان می باشند. مثل فندق، گردو بادام زمینی، مخصوصا صدف دریایی و جوی دوسر.چون مس در معالجه این بیماران مؤثر است اگر از گلپرکه دارای مس است استفاده شود انتخابی است به جا.نسخه : گلپر را نرم ساییده صبح و ظهر و شب یک قاشق مرباخوری با شربت میل شود.

نسخه آرتریت روماتوئید

تخم کرفس ۵۰ گرم - تخم جعفری ۵۰ گرم - گلپر ۵۰ گرم - تخم گشنیز ۱۵ گرم - تخم هویج ۵۰ گرم - سیاهدانه ۵۰ گرم - تخم یونجه ۲۰ گرم - تخم کلم ۲۰ گرم - تخم ترب ۲۰گرم . همه را نرم ساییده بعد از هر غذا دو قاشق مرباخوری در شیره انگور یا عسل یا ارده شیره یا مربای بالنگ حل کرده میل شود از این دارو مدت زیادی باید استفاده کرد. تا نتیجه مطلوب بدست آید. نسخه دیگر: نیم کیلو پوست بید را تمیز شسته. در چهارلیوان آب بجوشانند تا یک لیتر شود. آن را در یخچال گذارده، روزی سه استکان از آن با نبات میل کنند. بیمار بایستی یک روز از این نسخه و روز دیگر از نسخه ای که گذشت استفاده کند. 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد