قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / تاثیر رژیم غذایی در پیشرفت بیماری ام اس
مشکلات بیماران مبتلا به ام اس
مشکلات بیماران مبتلا به ام اس

تاثیر رژیم غذایی در پیشرفت بیماری ام اس

تاثیر رژیم غذایی در پیشرفت بیماری ام اس

 

ابتلا به ام اس باعث نمی شود از دیگر مشکلات پزشکی در امان باشید بنابراین حتماً باید با یک رژیم غذایی متعادل، ورزش منظم و مستمر و معاینات دورهای پزشکی و دندانپزشکی از سلامتی خود محافظت کنید (نورولوژیستتان نگران قلب، ریه ها، یا دندانهای شما نخواهد بود یا به یادتان نخواهد آورد که یک پاپ اسمیر یا ماموگرام انجام دهید).

همچنین باید راههای سودمند و عاقلانه ای برای رفع استرس های اجتنابناپذیر زندگی روزمره پیدا کنید اگر انجام تمام این امور بهداشتی را مشکل میپندارید، وحشت نکنید. با خوردن و آشامیدن هرچیز، یا انجام هرکاری، قرار نیست که بیماری تان را بدتر کنید. فعالیت شما هم قرار نیست ام اسی شما را وخیمتر کند. بدنتان به شما اطلاع خواهد داد که آیا احتیاج به استراحت یا خنک کردن خود دارید یا نه – پس خوش باشید.

جعبه ابزارتان را درست کنید

نکته ی کلیدی در ممانعت از اخلال ام اس در کارها این است که راهکارهایی برای این منظور به کار ببندید. وقتی مشکلاتی در زمینهی خستگی، بینایی، تحرک، یا هر علامات دیگر ناشی  ام اسی، موجب اختلال در فعالیتهای روزمرہ می شود، انتخاب با شماست که یا دست از آن فعالیت بکشید یا از ابزار، وسایل کمک حرکتی، یا وسایل دیگر کمک بگیرید تا کارها را انجام دهید

استفاده از وسایل، نه تنها به معنی تسلیم شدن در مقابل ام اس نیست، بلکه بدان معناست که میدانید چگونه از عهده ی کارها برآیید. هرچه خلاق تر، مشتاق تر و انعطاف پذیرتر باشید، قادر به انجام کارهای بیشتری خواهید بود.

مطلب پیشنهادی

انقباضات برکستون - هیکس

انقباضات برکستون – هیکس در دوران بارداری

انقباضات برکستون – هیکس در دوران بارداری   اتفاقات ناگوار و افتادن بارداری ممکن است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *