قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص مردان / تاثیر سیگار بر روابط جنسی!!!
سیگار و قوای جنسی
سیگار و قوای جنسی

تاثیر سیگار بر روابط جنسی!!!

تاثیر سیگار بر روابط جنسی!!!

سیگار و قوای جنسی

پزشکان از مدتها پیش پی برده بودند که مصرف زیاد دخانیات مثلا سیگار کشیدن زیاد می تواند سبب ناراحتی جنسی و ضعف قوا و احتمالا عقیم شدن گردد.مصرف سیگار زیاد در واقع میزان تولید تستوسترون را پایین می آورد. اما اگر سیگار کشیدن متوقف شود، این تولید بالا میرود. دکتر کارل، استاد دانشگاه هامبورگ و آلمان که پژوهشهای کاملی درباره باروری ۰ ۰ ۵۰ مرد کرده، میگوید در این که اعتیاد به سیگار سبب نازا شدن است معلوم نشده، اما ثابت شده است که آشفتگی زیادی در تحرک اسپرم و ناتوانی جنسی با در تعداد زیادی که مبتلا به کشیدن سیگار بوده اند. وجود دارد و امکان آسیب دیدن اسپرماتوزویید به وسیله نیکوتین موجود در سیگار زیاد است و هرگاه شخص ترک اعتیاد کند. پس از مدت ۶ تا ۱۰ هفته ای ناراحتی برطرف می شود.

دکتر فورت مدیر یکی از مراکز مبارزه با اعتیاد ثابت کرده است که زنان و مردانی که ترک سیگار کرده اند میل جنسی در آنها بیشتر شده است و عقیده دارد که سیگار عمل جنسی را به طور کامل به دو علت زیر مختل میسازد:

۱- مونوکسید کربن حاصل از دود سیگار، مقدار اکسیژن خون را کم کرده و تولید هورمون را مختل میکند.

۲- نیکوتین تصلب شرایین (سخت شدن سرخرگها) به وجود می آورد و این تورم و تصلب مکانیسم مرکزی تهییج امور جنسی و عمل تحریک را کم می کند. با کشیدن سیگار نیروی عمل تنفسی شش کم می شود و بنیه و نیرو و دوام آمیزش را کم و سرعت انزال به وجود می آورد.

نیکوتین دندان ها را سیاه و نفس را تنگ و دهان را بدبو می کند و از نیروی جاذبه جنسی میکاهد.

سیگار می‌تواند باعث کاهش شهوت شود.

وقتی مارک یک معلم 22 ساله، برای مدت یک سال سیگار ‌کشید متوجه شد که آتش زندگی عشقی او دیگر مثل سابق شعله‌ور نیست.
او می‌گوید:”ناگهان رابطه جنسی برایم کسل‌کننده شد. من دیگر نمی‌خواستم نزدیکی داشته باشم. من خیلی سریع دچار تنگی نفس می‌شدم و به راحتی دچار ناراحتی می‌شدم.” او در روزهای کاری به طور متوسط نیم پاکت مصرف می‌کرد ولی در آخر هفته‌ها مصرف او بیشتر می‌شد.
من زمانی را به یاد می‌آورم که زیر دوش رابطه جنسی داشتم و از شدت خوشی داشتم بیهوش می‌شدم. آن زمان یک نقطه عطف در زندگی من بود. او سیگار را ترک کرد، شروع به ورزش کرد و از یک رژیم غذایی درست پیروی کرد. پس از این تغییرات، علاقه او به رابطه جنسی خیلی بیشتر شد و بیشتر از همیشه آن لذت برد.
توانایی ترک سیگار یک دستاورد بزرگ محسوب می‌شود؛ مخصوصاً وقتی شما به این موضوع توجه داشته باشید که سیگار می‌تواند در نزدیکی شما خلل ایجاد کند. برای مثال، در سال گذشته محققان دانشگاه آریزونا شروع به مطالعه زوج‌هایی کردند که حداقل یکی از طرفین سیگار می‌کشید.
محققان پی‌برندند که استعمال دخانیات در واقع شیوه‌ای برای برقراری یک ارتباط نامحسوس بین زوج‌های مورد مطالعه بود. روشن کردن سیگار این معنی را منتقل می‌کرد که زمان صحبت کردن، فاصله گرفتن و حتی زمان دفاع از خود است چون یک بحث مهم می‌خواست شروع شود.
یک مطالعه با هزینه فردال برای یک سال آینده برنامه‌ریزی شده و امید می‌رود شیوه‌هایی را برای کمک به مشاوره زوج‌ها در اختیار بگذارد تا آنها متوجه اثرات زیانباری سیگار برای رابطه خود شوند. اگر زوج‌ها می‌خواهند این عادت را از زندگی خود کنار بگذارند، محققان می‌گویند آنها باید به دنبال همبستگی و نزدیکی بیشتری باشند و برای باهم بودن بیشتر وقت بگذارند.
و البته، طبق یافته‌های محققان، استعمال دخانیات می‌تواند مستقیماً منجر به تخریب رابطه جنسی شود.
یکی از اساتید و مدیران متخصص در حوزه بیماری‌های مردان می‌گوید:”استعمال دخانیات یک اثر منفی و مستقیم روی کارکردهای جنسی یک مرد در تمام سطوح دارد.”

مطلب پیشنهادی

جلوگیری طبیعی توسط مرد

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان   در حال حاضر دو روش پیشگیری از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *