قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماریها با سرد نوشها و دمنوشهای گیاهی / تاثیر شفابخشی برخی گیاهان دارویی در فرهنگها و باورها و مکتوبات کهن جهان
تاثیر شفابخشی برخی گیاهان دارویی در فرهنگها و باورها و مکتوبات کهن جهان
دمنوشهای گیاهی

تاثیر شفابخشی برخی گیاهان دارویی در فرهنگها و باورها و مکتوبات کهن جهان

تاثیر شفابخشی برخی گیاهان در فرهنگها و باورها و مکتوبات کهن جهان  

آرتیشو:   یکی از پیشکشی هایی بود که مصریان به خدایان خود هدیه می کردند.

 آویشن: روزگاری در ولز (انگلستان)، آویشن را در قبرستان در کنار گورها می کاشتند و در مراسم تشییع جنازه، اعضای یک انجمن نیکوکاری در انگلستان، دسته های آویشن را با خود حمل می کرده اند.

آویشن: براساس داستانی قدیمی و خرافی، کاشتن بستری از آویشتن در باغچه منزل، راه پری ها و جنها را به خانه باز می کرده است و اعضای خانواده می توانسته اند با چشم خودآنها را ببینند.

 اسطو خودوس: طبق یک روایت مسیحیان، لباسهای عیسی مسیح در دوران نوزادی، بعد از شستشو، روی بوتهٔ این گیاه خشک شده و اسطو خودوسی بوی معطر خود را به این ترتیب پیدا کرده است.

اکلیل کوهی (رزماری): در یونان باستان اعتقاد بر این بوده که اکلیل کوهی (رزماری)ذهن و حافظه را تقویت میکند و به همین دلیل دانشجویان یونانی در وقت امتحان دادن تاج گل هایی از اکلیل کوهی به دور سر خود می پیچیده اند.

اکلیل کوهی (رزماری): در قرن پانزدهم، مردم شاخه هایی از اکلیل کوهی را در منازل خود می سوزانیدند تا آنها را از مرگ سیاه (طاعون) حفظ کند.

بذرک (درخت کتان): در اسطوره های توتنی (نژاد قدیم آلمانی) الههٔ هولدا این گیاه را به انسان معرفی کرد و هنر تابیدن نخ و پارچه بافی را به او آموخت

برگ بو: بنابر اسطوره های یونانی، آپولو، (رب النوع خورشید) سعی داشت که حوری دریایی (دافنه) را تحت نفوذ خود آورد. دافنه در یک تلاش نومیدانه برای فرار از آپولو، از گایا (مادر زمین) تقاضای کمک میکند. گایا زمین را می گشاید و به جای دافنه یک درخت برگ بو از زمین سر در می آورد. آپولو ادعا می کند که درخت را برای او وقف نموده اند و تاجی از برگهای آن بر سر می گذارد. این رسم بعدها برای تجلیل افراد پیروز مثل امپراطوران، سرداران، قهرمانان میدان های ورزشی و دانشمندان پذیرفته شد. آپولو، رب النوع موسیقی و شعر نیز بوده است. و از این جهت شاعران را نیز با دسته ای از برگ های این درخت ستایش می کردند. این رسم هنوز هم در بریتانیا رایج میباشد و تاجی از برگ بو بر سر شاعر می گذارند.

 

 برنجاسف :  در طول قرون وسطی نام این گیاه به گیاه یحیی معروف گشت. گفته می شود که حضرت یحیی، همواره کمربندی از این گیاه را به خود می بسته است. مسیحیان به قدرت این گیاه که می توانسته ارواح شیطانی را دور سازد، معتقد بوده اند و برهمین اساس در شب عید سنت جان، گیاه را بر سر افراد می پاشیده اند تا آنها را از مالکیت شیطانی بیرون بیاورند. در کشور چین نیز دسته هایی از این گیاه در طول جشن اژدها بر سر در خانه ها آویزان میگردد تا ارواح شیطانی از منزل رانده شوند.

مطلب پیشنهادی

انواع شربت انار

انواع شربت در طب سنتی

انواع شربت در طب سنتی شربت نعناع و انار علاج معده های ضعیف وکم اشتهایی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *