قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / تاثیر عوامل طبیعی بر زیبایی چیست؟
زیبایی
زیبایی

تاثیر عوامل طبیعی بر زیبایی چیست؟

تاثیر عوامل طبیعی بر زیبایی چیست؟

زیبایی و تاثیر عوامل طبیعی 

بدون شک زیبایی و سلامتی پیوندی ناگسستنی دارند، زیرا که هر دو مکمل یکدیگرند. سلامتی زیبایی می آفریند و زیبایی نشان دهنده سلامتی است. به عبارت دیگر در طبیعت آنچه که سالم است زیبا است. (از آغاز خلقت تاکنون بشر دلباخته  زیبایی و شیفته  طراوات بوده است). از نظر انسان زیبایی و طراوت تنها در گلبرگ لطیف گل ها خلاصه نمی شوند، هر کجا پاکی هست، طراوت و زیبایی هم هست. در انسان پوست و مو اعضایی هستند که بیش از هر عضو دیگری در معرض دید و قضاوت بوده و معرف سلامتی و شادابی می باشند. از طرف دیگر پوست (که سطح خارجی بدن را در تمام قسمت ها میپوشاند).

همانند یک سد قوی  در مقابل عوامل مختلف خارجی از جسمو جان ما دفاع میکند، در حالی که خود شدیداً در معرض خطر قرار دارد. مطالعات و تجربیات پزشکی نشان داده اند که بسیاری از ترکیبات شیمیایی که در امور آرایشی به کار می روند، شامل: رنگ کننده ها، بی رنگ کننده ها، اسپری های عطرآگین و پاک کننده ها با PH نامناسب می توانند تعادل فیزیکی و شیمیای پوست و مو را برهم زده و باعث حساسیت های مختلف جلدی شوند و صدمات مهمی به پوست و مو وارد کنند. علاوه بر آنها تعداد زیادی از عوامل خارجی واختلالات جسمی و روحی نیز می توانند اثرات مخربخود را به صورت بیماری یا عارضه ای غیرطبیعی در پوست، در مو و یا در هردو نمایان سازند.

به طور خلاصه برای تأمین سلامتی و داشتنزیبایی طبیعی، داشتن آگاهی و رعایت اصول صحیح بهداشت، شامل: پاکیزگی و نظافت، تغذیه  مناسب، فعالیتهای بدنی و ورزشی، خواب کافی و حفظ آرامش روحی و عصبی لازم و ضروری است. در این جا متذکر می شویم که مهمترین عامل خارجی که میتواند بر پوست بدن اثر کرده و باعث اختلالات شدید و نامطلوبدر آن شود تابش آفتاب است.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *