قالب وردپرس درنا توس
خانه / ماساژ درمانی / تاثیر ماساژ درمانی بر کودکان مبتلا به سندرم دان
ماساژ درمانی بر کودکان

تاثیر ماساژ درمانی بر کودکان مبتلا به سندرم دان

تاثیر ماساژ درمانی بر کودکان مبتلا به سندرم دان

اگر کودکی منگل دارید، میزان سفتی ماهیچه او کم است. ماساژهای منظم در تمام بدن که توام با کشش باشد سفتی عضلات او را افزایش میدهد. در صورتی که میزان سفتی عضلات او زیاد باشد، ماساژ می تواند در ماهیچه هایش آرامش ایجاد کند. اگر او فیزیوتراپی می شود. قبل از زمان فیزیوتراپی، به او ماساژی فوری بدهید. گرم کردن ماهیچه ها قبل از انجام فیزیوتراپی، باعث بالا رفتن کیفیت و اثرگذاری فیزیوتراپی خواهد شد.

download-4

برخی از کودکان منگل ممکن است دچار معلولیت یا ضایعه شنوایی باشند که در این صورت هم ، ماساژ میتواند به آنها کمک کند این کودکان برای اینکه بتوانند از توان واستعداد خویش بیشترین بهره را ببرند و همینطور ما بتوانیم نسبت به مسائل مختلف در آنها واکنش ایجاد کنیم، نیاز به محرک و انگیزه های بیشتری دارند. ماساژ، شکل دیگری از همین تحریک و ایجاد انگیزه است که شما میتوانید آن را برای کودکتان مهیا سازید.

احتمال میرود که او از ماساژ لذت زیادی ببرد، چرا که بچه هایی که دچار سندرم دان هستند، بچه هایی اجتماعی و با شخصیتی شاد و بسیار باعاطفه اند و به تماس محبت آمیز به خوبی جواب می دهند. ماساژ وقتی تبدیل به کاری شود که هر دوی شما با هم آن را انجام دهید، بهترین نتایج را در بر خواهد داشت؛ یک نوع ارتباط حسی و لمسی دوطرفه که بیشتر از چیزی است که خودتان و به تنهایی برای کودکتان انجام می دهید. شاید اگر کودک شما خواهر یا برادری داشته باشد بتوانید آنها را به ماساژ دادن یکدیگر تشویق کنید و بگذارید تمام خانواده در این کار سیھیم شوند. این امر می تواند استحکام روابط خانوادگی شما را بیشتر کند و کودکتان را بسیارشاداب سازد.

مطلب پیشنهادی

ماساژ بینی و گوش

ماساژ بینی و گوش به چه صورت است..؟؟

ماساژ بینی و گوش به چه صورت است..؟؟ چند کارکرد مهم دارد. هنگامی که به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *