قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / تاثیر کافئین بر روی مغز
کافئین و مغز
کافئین و مغز

تاثیر کافئین بر روی مغز

تاثیر کافئین بر روی مغز

کافئین و مغز

کافئین، یک مادهٔ محرک خطرناکی است که فقط در مواقع ضروری باید استفاده شود. بعضی افراد با مصرف چای، قهوه و دخانیات، غدد فوق کلیوی خود را تحریک میکنند و با تحریک این غده ها آدرنالین ترشح می شود و هورمون تولید شده به لوزالمعده فشار می آورد، در نتیجه کبد به ناچار کلیگوژن (سوخت ذخیره) خود را آزاد میکند؛ سوخت آزاد شده در خون میریزد. و نیاز مغز را برطرف میکند.

در مسافرت ها ملاحظه کرده اید که اکثر رانندگان با چای، سیگار و تخمه خوردن، بدون آن که خود بدانند با تحریک غدد فوق کلیوی سوخت لازم را به مغز می رسانند و خود را بیدار نگاه می دارند. آنها ناآگاهانه به طور مرتب از ذخیره انرژی خود که برای روزهای حساس و مهم اندوخته شده و در مواقع جنگ و گریز و زمان های مهم حیاتی باید از آن استفاده شود، استفاده میکنند تا خوابشان نبرد و بتوانند سالم به مقصد برسند. آنها برای کار و امرار معاش از جان خود مایه می گذارند.

این عزیزان باید بدانند که وقتی به طور مرتب غدد فوق کلیوی را تحریک میکنند، در نتیجه لوزالمعده و کبد را تحت فشار قرار میدهند، دچار پیری زودرس و چندین بیماری دیگر می شوند؛ آن وقت هیچ کس جز قادر متعال نمی تواند به فریاد آنها برسد. همچنین کسانی که کارهای فکری و حساس و شغل های پر دردسر و اعصاب، خردکن دارند، ناآگاهانه با مصرف قند و چای و سیگار غدد خود را تحریک میکنند. این گروه باید بدانند مغز نیاز به غذای مرتب و منظم دارد تا خوب کار کند و شما به جای غذا با غدد تال زندگی می کنید و آنها با تحریک زیاد غدد فوق کلیوی و ترشح آدرنالین و تحریک دیگر هورمون های بدن، باعث گرفتاری های زیادی برای بدنشان می شوند. فراموش نکنید: مغز برای آن که به نحو مطلوب کار کند در ۲۴ ساعت به گلوکزی برابر با ۱۸۰ گرم یا ۳۰ درصد   تمام گلوکزی که در روز مصرف می کنید، نیاز دارد. به یادداشته باشید سوختن گلوکز  از    طریق اکسیژن انجام میگیرد تا انرژی مورد نیاز سلول های عصبی را تأمین کند و بدین ترتیب این سلولها بهتر کار میکنند. بنابراین هرچیزی که موجب تقویت بیشتر جریان خون در مغز گردد، در سوختن گلوکز و کارکرد بهتر مغز نقش اساسی دارد.

مطلب پیشنهادی

مصرف کوکائین یا کوکائین کراک در زنان

    استفاده از داروهای روان گردان / موادغیرقانونی مطالعات متعددی اثرات استفاده از مواد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *