قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای ریه و دستگاه تنفس / تب را با جوشانده گل نسترن درمان کنید!!!
تب
تب

تب را با جوشانده گل نسترن درمان کنید!!!

تب را با جوشانده گل نسترن درمان کنید!!!

تب

 اگر سرماخوردگی همراه تب باشد از کاستن سریع تب با قرص و شیاف خودداری کنید. تب واکنش تدافعی طبیعی بدن در مقابل بیماری هاست. البته وقتی دمای بدن بیش از ۳۹ درجه سانتی گراد باشد باید برای کاهش آن اقدامی بکنید، زیرا تب بالا به سیستم گردش خون آسیب می رساند. برای این منظور چندین داروی خانگی امتحان شده وجود دارد.

  • جوشاندهٔ میوهٔ گل نسترن

میوهٔ گل نسترن علاوه بر عناصر بسیار با ارزش حاوی مقدار زیادی ویتامین C است. گرچه جوشانده گل نسترن تب را کاهش نمیدهد اما ویتامین C فراوان ان برای بیمار تب دار بسیاراهمیت دارد، زیرا باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

  •  طرز تهیه و روش مصرف: دو قاشق چایخوری میوهٔ خرد شدهٔ گل نسترن را داخل 1/4 لیتر اب سرد بریزید، ان را به مدت ده دقیقه بجوشانید، پس از صاف کردن با یک قاشق چایخوری عسل شیرین کنید. روزانه سه فنجان از این جوشانده را بنوشید. (افراد مبتلا به دیابت از شیرین کردن جوشانده اجتناب کنند.)
  • کمپرس سرد ماهیچهٔ ساق پا

  • برای کنترل تب کمپرس سرد ماهیچه های ساق پا بسیار توصیه شده است.
  •  طرز تهیه و روش مصرف: دو تکه پارچه کتانی زیر را در آب هم دمای با محیط اتاق خیس کنید، انها را تا بزنید و به ماهیچه ساق هر دو پا از مچ تا زیر زانو بپیچید. این پارچه ها باید کاملاً صاف روی پا قرار بگیرند. سپس روی آنها را با پارچه پنبه ای یا پشمی خشک بپوشانید. کمپرس را بین بیست تا سی دقیقه روی پاها نگه دارید. کمپرس خیسی که بیش از چهل دقیقه روی پاها باقی بماند معمولا تاثیر عکس خواهد داشت و باعث افزایش تب خواهد شد. پس از نیم ساعت می توانید مجدداً ساق پاها را کمپرس کنید و آن قدر این کار را تکرار کنید که دمای بدن به درجه طبیعی خود برسد.

    جوراب های آغشته به سرکه

  • جوراب های آغشته به سرکه یکی از روشهای طبیعی کاهش تب توصیه شده از طرف کشیش کنایپ است.
  •  طرز تهیه و روش مصرف: آب و سرکه را به   نسبت یک به پنج مخلوط کنید – 1/4 تا 1/2 لیتر یک مخلوط کنید – ۲ تا پلیترکافی خواهد بود – یک جفت جوراب پنبه ای را درون آن بیندازید، پس از چلاندن آنها را بپوشید. هر دو پا را با پارچه پشمی به خوبی بپیچید، پس از یک ساعت جوراب ها را درآورید. در صورت لزوم این کار را دو تا سه مرتبه در روزتکرار کنید.

مطلب پیشنهادی

خم کردن ستون مهره ها به جلو

تمرین های باز و بسته کردن قفسه سینه

تمرین های باز و بسته کردن قفسه سینه   این تمرین ها بسیار مفید بوده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *