قالب وردپرس درنا توس
تب مالت
تب مالت

تب مالت چیست؟

تب مالت چیست؟

تب مالت

بروسلوز یک بیماری مشترک بین انسان و حیوان است که از طریق حیوانات آلوده به انسان منتقل می شود. علایم بالینی آن برای بیماری اختصاصی نیست. بروسلوز مترادف های زیادی دارد که از منطقه جغرافیایی که در آن دیده می شود (مثل تب مدیترانهای، تب مالت، تب گیبرالتار (جبل الطارق) و تب سیپروس، از ماهیت نوسانی تب (مثل مواج) یا از شباهت این بیماری به مالاریا و تیفوئید (مثل تب تیفورمالاریال یا تب منقطع) برگرفته شده اند.

علت تب مالت

بروسلوز انسانی توسط هر کدام از چهارگونه بروسلا ایجاد می شود: بروسلامی تنسیس (شایعترین و بیماری زاترین شکل بروسلوز در دنیا) که به طور اولیه از بزها، گوسفندان و شترها کسب می شوند. ب، آبورتوسں ازگاو، ب، سوئیسں ازخوک، ب، کنیسں از سگها گرفته می شوند. آنها پارازیت های اختیاری داخلی سلولی اند که در حیوانات عفونتهای مادام العمر ایجاد میکنند. بروسلا با جوشاندن یا پاستوریزه کردن شیر و محصولات لبنی از بین میرود. بروسلا در پنیر سفید و نرم غیرپاستوریزه که از شیر بز تهیه شده باشد تا ۸ هفته زنده می ماند و با یخ زدگی از بین نمیرود. ارگانیسم تا ۴۰ روز در خاک خشکی که با ادرار، مدفوع، ترشحات واژنی و محصولات بارداری حیوان مبتلا آلوده شده است، زنده میماند و در خاک مرغوب این زمان طولانی تر می شود.

درمان تب مالت

در صورت مبتلا شدن ضمن پرهیز از خوردن ترشیجات حتی پرتقال ترش؛ باید از سوپ و آش های رقیق و عماج، کته برنج و فرنی و همچنین کلمبو و پوست گنه گنه استفاده کنید.

اما در مورد درمان نیز باید هر روز صبح قبل از صرف صبحانه یک لیوان آب برگ کاسنی تازه بگیرید و بنوشید

برگ کاسنی و تخم کاسنی از هر کدام ۱۰۰گرم و پوست گنه گنه  ۲۰ گرم، همه را نیم کوب کرده و به بیست و یک در آب جوش خیسانده و صبح در همان آب بجوشانید و آب آن را قبل از صرف صبحانه بنوشید

پوست شاخه های جوان درخت بید، پوست گنه گنه، ریشه  کاسنی و جنطیانایی رومی را نرم بسایید و با پودر ربارب همه را به نسبت مساوی مخلوط و با کمی آب به صورت خمیر سفتی درآورید و حب هایی به اندازه  یک نخود بسازید و صبح، ظهر و شب، هر مرتبه یک عدد میل کنید.

هر روز ۱۰۰ گرم خارخاسک را در یک لیتر آب بجوشانید و آب آن را با یک لیتر آب کاسنی تازه مخلوط کرده و در طول روز به مرور بنوشید.

پوست شاخه های نازک و جوان درخت بید، کلمبو و جنطیانای رومی از هر کدام ۱ مثقال، همه را فرمایید، روی آن هم یک فنجان عرق کاسنی بنوشیدو یا هنگام نوشیدن با یک فنجان عرق کاسنی مخلوط ومیل کنید.

 

مطلب پیشنهادی

واکسن در بارداری

نکانی کلیدی درباره بارداری و مسافرت با هواپیما 

نکانی کلیدی درباره بارداری و مسافرت با هواپیما    یک بطری آب به همراه خود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *