قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / تحقیقات علمی در مورد کرفس
کرفس
کرفس

تحقیقات علمی در مورد کرفس

تحقیقات علمی در مورد کرفس

در یونان قدیم مرسوم بوده است به پهلوانانی که در مسابقات ورزشیو پهلوانی رکورد دار بودند به عنوان جایزه در مراسمی شراب تخم کرفس داده میشد.

و «الکسیر کرفس» در تمام دوران تاریخ از روزگاران کهن تا حال همیشه به عنوان داروی شفابخش مصرف می شده است. در حال حاضر نوشابه غیرالکلی با اسانس و عطر کرفس به نام تجارتی Dr Brown,s Cel-Ray Soda از این توجه است.

4725

در مکتب پزشکی سنتی هندی آیورودا از قرنها پیش تخم کرفس را برای معالجه  سرماخوردگی، آنفلوانزا، سوء هاضمه، آرتروز و بیماریهای کبد و طحال تجویز میکردند. کارشناسی گیاه درمانی معروف آلمانی به نام Hildegard of Bingen در یادداشت هایش می نویسد: هر کسی که مبتلا به آرتروز و نقرس است باید از گرد تخم کرفس استفاده کند.

زیرا تخم کرفس داروی شفابخشی برای این بیماری هاست.کارشناس گیاه درمانی دیگر انگلیسی  ادعا می کند که کرفس ترشحات ادرار را زیاد میکند و برای کم کردن وزن و خارج نمودن بلغم از سر انسان مفید است. کارشناس گیاه درمانی دیگر انگلیسی قرن هفدهم به نام Nicholas Culpepper نیز تخم کرفس را به عنوان مدّر و مفید برای بیماری Dropsy توصیه میکنند.

سایر دانشمندان گیاه درمانی غربی تخم کرفس را برای رفع بی خوابی، کاهش وزن، عصبانیت، انواعی از سرطان، افزایش ترشحات عادت ماهیانه و سقط جنین توصیه کرده اند. در برخی موارد برای تحریک نیروی جنسی نیز تجویز شده است.

ولی عجیب است که پزشکان گیاه شناس قرن نوزدهم آمریکا توجهی به این خواص درمانی مفید کرفس نداشته اند و کرفس را به صورت یک زیرنویسی ساده و ذیل شرح گیاه جعفری به عنوان گیاهی ازمنسوبان نزدیک جعفری معرفی میکردند ولی کارشناسان گیاه درمانی معاصر آمریکا کرفس را به عنوان یک گیاه مدر، آرامبخش، مسکن و افزایش دهنده و باز کننده  عادت ماهیانه و داروی مؤثری برای درمان نقرس، آرتروز، چاقی، اضطراب و بی اشتهایی به غذا معرفی میکنند.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *