قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / ترشحات بارداری … خطرناک یا طبیعی ؟
ترشحات مهبلی
ترشحات مهبلی

ترشحات بارداری … خطرناک یا طبیعی ؟

ترشحات بارداری … خطرناک یا طبیعی ؟

 

واقعیت آن است که دکترها هنوز مطمئن نیستند چه چیزی در واقع موجب بروز گرفتگی پا می شود. بعضی ها فکر می کنند شاید این گرفتگی مربوط به میزان پایین کلسیم و منیزیم باشد، پس قرصهای مکمل کلسیم و منیزیم توصیه شده است.

به هر حال، مزیت طبی چنین کاری هرگز به اثبات نرسیده است. بعضی از دکترها معتقدند گرفتگی پا ممکن است مربوط به کاهش گردش خون باشد، که در زمان کم تحرکی شدیدتر می شود و برای همین شبها گرفتگی پا شایع تر است. شاید متوجه بشوید کشیدن و دراز کردن پاهایتان به کاهش گرفتگی کمک می کند. گاهی راه رفتن به رفع درد ناشی از گرفتگی پاها کمک می کند. ماساژ پا نیز می تواند مفید باشد و گرفتگی پاها بهانه ی خوبی برای ماساژ گرفتن مداوم است!

توجه به ترشحات مهبلی

 در دوران بارداری، اصولا به طور طبیعی ترشحات مهبلی شما افزایش می یابد. بعضی از خانم ها متوجه می ش وند لازم است هر روز از نوار بهداشتی نازکی استفاده کنند. ترشح ، مایل به رنگ سفید، رقیق، و تقریبا بدون بو است . استفاده از دوش های واژینال توصیه نمی شود، زیرا ممکن است قابلیت طبیعی دفع عفونتهای مهبلی یک خانم را تغییر بدهد. و در صورتی که ترشحات مهبلی شما به رنگ قهوه ای، زرد، یا سبز درآمد، یا دارای  بوی بدی شد، به پزشک خود اطلاع دهید. (حتما از فوریت آن مطمئن بشوید – این مسئله مشکلی نیست که لازم باشد ساعت سه ی صبح به مطب تلفن بزنید.)

مطلب پیشنهادی

رشد جنین

 حرکات جنین در رحم و زمان زایمان 

 حرکات جنین در رحم و زمان زایمان     اگر همان مقدار حرکتی را که قبلا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *