ترفندهای زندگی بیماران مبتلا به ام اس


ترفندهای زندگی بیماران مبتلا به ام اس

ترفندهای زندگی بیماران مبتلا به ام اس

 

پایداری در آنچه برایتان مهم است

متأسفانه برخی افراد تمایل دارند وقتی قادر نیستند کاری را مثل گذشته انجام دهند، آن را رها کنند. به عنوان مثال، شما ممکن است ورزش اسکی را به خاطر اینکه تعادل و انرژی تان مثل گذشته نیست، کنار بگذارید.

در مرحله ی بعد، ممکن است احساس کنید پیاده روی های طولانی ای که قبلاً با دوستتان میرفتید، سختتر و خسته کننده تر از گذشته شده و پس از آن، ممکن است به این نتیجه برسید که واقعا دیگر نمیتوانید فرزندانتان را به باغ وحش ببرید. دست آخر، یک روز درمییابید، تمام آن چیزهایی که زندگی تان راشاد، غنی و جالب کرده بود، رها کرده اید.

اگرچه ممکن است به این نتیجه برسید که باید تمام چیزهای خوب را رها کنید، اما ما معتقد به راهکار متفاوتی هستیم: راههایی پیدا کنید تا به کمک فناوری حمایتی (AT) فعالیتهای مورد علاقهتان را به گونهای متفاوت انجام دهید، یا بعضی فعالیتهای جایگزینی را امتحان کنید که احتمالاً به همان اندازه برایتان رضایت بخش باشد. میدانیم که انجام دادن کارها به گونهای متفاوت، سخت است - خوب برای همین است که ما این همه وقت گذاشتیم تا در فصل ۳ راجع به اندوهگین شدن صحبت کنیم.

اگر تاکنون جعبه ای که حاوی آلات و ادوات کمک حالتان باشد، درست کردهاید،باید به شما تبریک گفت. اما اگر تابه حال موفق به انجام این کار نشدهاید، تیم مأمور توانبخشی شما می تواند کمک کند تا دقیقا دریابید چه ابزاری بهترین کارایی را برای جعبه ی خود را در صندوق عقب ماشینش قرار داده بود. هر روز وی میبایست بسته به فعالیتی که میخواست طبق برنامه ی روزنامه اش انجام دهد، از وسیلهای - مثل عصا، کراچیا واکر استفاده کند، که از همه برایش مناسبتر باشد.

به عبارت دیگر، او این امکان را فراهم کرده بود که فعالیتهایش تعیین کند وی باید از چه وسیلهای کمک بگیرد، به جای آنکه سعی کند یک وسیله را برای تمام WAbad فعالیتها نیازهایش مورد استفاده قرار حقیقت آن است که مبتلایان به ام اس از اسکی تطبیقی یا دیگر ورزش های تعدیل شده لذت می برند. پدر و مادرها میتوانند از دیدن یک مسابقه ی فوتبال یا رفتن به باغ وحشی با استفاده از یک روروک موتوری لذت ببرند.

یک گشت تفریحی میتواند به اندازه ی سفر به تبت مفرح باشد. کلید معمادر شناخت این موضوع است که اگرچه فعالیتها ممکن است متفاوت بوده یا انجامشان به گونه ای دیگر باشد، ولی باز هم میتوانند بخشی از یک زندگی بی کموکاست و مفید تلقی شوند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد