ترک پوست بخشی اجتناب ناپذیر در بارداری


ترک پوست بخشی اجتناب ناپذیر در  بارداری

ترک پوست بخشی اجتناب ناپذیر در بارداری

 

ترکها

ترکها تقریبا بخش اجتناب ناپذیری از بارداری است ، گرچه بعضی از خانم ها اقداماتی برای جلوگیری از آنها می کنند. پوست شما برای تطبیق با رحم رو به رشد و اضافه وزن، که باعث بروز ترک می شود، کشیده می شود. برخی از خانم ها احتمالا دارای زمینه ی ژنتیکی برای ترک هستند. ترکها اساسا به صورت رگه های قرمز مایل به صورتی، در جلوی شکم و سینه ها ظاهر می شود.

 ولی چند ماه پس از زایمان، خاکستری نقره ای یا سفید کم رنگ می شود. رنگ دقیق آنها به زمینه ی پوست شما بستگی دارد . به عنوان مثال، در خانم هایی که پوست تیره دارند، قهوه ای تر ظاهر می شود. هیچ کرم یا پمادی کاملا در جلوگیری از ترکها مؤثر نیست. بسیاری از مردم فکر می کنند مالیدن روغن ویتامین E بر روی ش کم، از بروز ترکها جلوگیری می کند، یا به محو س ریع تر آنها کمک می کند. ولی کارآیی ویتامین E هرگز به طور بارز به اثبات نرسیده است

. بهترین کار برای شما این است که از اضافه وزن زیاد اجتناب کنید و برای حفظ قدرت عضلانی، به طور منظم ورزش کنید، که فشار رحم را از روی لایه ی پوست کم می کند.

اخيرا، بعضی از متخصصان پوست به روش خاص لیزری اقدام می کنند که می تواند در کاهش ترکها بعد از زایمان مؤثر باشد. همچنین، بعضی از آنها استفاده از کرم حاوی رتینوئیک اسید را برای درمان ترکها پس از زایمان، توصیه می کنند. در صورتی که ترکهای شما به طور خاصی قابل توجه است، چند ماه پس از اتمام بارداری با یک متخصص پوست مشورت کنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد