تشخیص غذاهای مضر احتمالی در دوران بارداری


تشخیص غذاهای مضر احتمالی در دوران بارداری

تشخیص غذاهای مضر احتمالی در دوران بارداری

 

گوشت ها یا ماهی دودی: بسیاری از خانم های باردار در مورد مصرف گوشت یا ماهی دودی نگرانند، زیرا شنیده اند این غذاها درصد بالایی نیترات دارد. اگرچه این غذاها از چنین موادی برخوردار است، ولی در صورت مصرف متوسط، آسیبی به بچه نمی رساند.

اگر از سلامت برخوردارید، احتمالا می توانید با اطمینان خاطر اکثر غذاهایی را که معمولا می خورید، مصرف کنید. با وجود این، فهرست زیر به برخی خطرات احتمالی می پردازد که احساس می کنیم باید به آن اشاره کنیم

پنیرهایی که از شیر غیر پاستوریزه یا نجوشیده تهیه شده باشد پنیرهایی که از شیر غیر پاستوریزه یا نجوشیده تهیه شده باشد، حاوی باکتری خاصی است، مانند باکتری لیستریای منوسیتوژن، سالمونلا، و ای - کولای. لیستریا، به طور خاص با عوارض مشخصی از بارداری، مانند درد زودرس زایمان یا حتی سقط جنین مربوط شده است.

به هر حال، دانشمندان در مورد پنیرهایی که زنان باردار باید از خوردن آن پرهیز کنند، در کل موافق نیستند. برخی از دانشمندان احساس می کنند پاستوریزه کردن در واقع بعضی از باکتریهای مفید را که می تواند در از بین بردن باکتری لیستریا مؤثر باشد، از بین می برد و اینکه باکتری لیستریا، در واقع در پنیرهای پاستوریزه ممکن است بیشتر وجود داشته باشد تا پنیرهای غیر پاستوریزه.

گوشت خام یا نیم پز: استیک تارتار یا گوشت گوساله ی نیم پز می تواند باکتری مثل باکتری لیستریا، یا انگل، مانند توکسوپلاسما داشته باشد. پخت در حد کافی، هم باکتری و هم انگل ها را از بین می برد. به عبارت دیگر، لازم است غذای خود را کاملا بپزید.

جگر: از آنجایی که مقدار زیادی ویتامین آ دارد (بیشتر از ۱۰ برابر مقدار توصیه شده برای زنان باردار)، مصرف آن در اوایل بارداری فرض می شود با نقایص مادرزادی مربوط باشد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد