قالب وردپرس درنا توس
خانه / دسته‌بندی نشده / تشنج در مزاجهای مختلف درمان دارد!!
تشنج در مزاجهای مختلف
تشنج در مزاجهای مختلف

تشنج در مزاجهای مختلف درمان دارد!!

تشنج در مزاجهای مختلف درمان دارد!!

تشنج در مزاجهای مختلف

تشنج در مزاج صفراوی: اگر صفراوی مزاج هستید و دچار تشنج یا تحریکات عضلانی شده اید، برای معالجه ی ازدیاد صفرا، باید اقدام کنید. بدین منظور باید از آب انار، تمرهندی، سکنجبین، گرد غوره، گشنیز، کدو، آش جو و مرغ، به عنوان دارو بیشتر استفاده  کنید

تشنج در مزاج سوداوی: در صورتی که سوداوی مزاج هستید و دچار تشنج یا تحریکات عضلانیشده اید، برای معالجه ی ازدیاد سودا باید اقدام کنید

تشنج در مزاج بلغمی: این بیماری به علت ازدیاد قبیل سنگینی بدن به خصوص در موقع حرکت، کشیدگی پوست بدن، پر بودن نبض، پر رنگ شدن ادرار (ادرار زرد رنگ می شود) و حالات خواب آلودگی در بیمار پدید میآید. این حالات بیشتر در اثر به وجود آمدن رسوبات املاح یا مواد غیرطبیعی، در نسوج بدن است. مثلاً مانند رسوبات اسیداوریک در مفاصل، نسوج وغیرہ. یا رسوبات دیگر در عروق مغزی ویا قسمتهای دیگری از بدن، مانند کم شدن پتاسیم که باعث کم شدن ضربان قلب میشود. یا زیاد شدن چربی خون، که علایمی چون سوزش سر و کف دست و پاوغیرہ ایجادمی کند، بھتراست اول مزاج را پاکسازی کنند.

درمان گیاهی تشنج

  • برای درمان ان، ماء الاصول و گل قند عسلی و ایارج فیقرا مصرف شود.
  • پوست دنبه را گرم کنید و بر محل تشنج ببندید.
  •  روغن بومادران را بر موضع بمالید.
  •  برگ وسمه، مرزنجوش، استوخدوس هندی از هر کدام شش مثقال مخلوط و نرم بسایید، بعد در پارچه ی نازکی بریزید و هنگام خوابیدن بر محل درد قرار دهید. این عمل را تا بهبودی کامل ادامه دهید.
  •  عضو رادر آب گرم جوشانده ی زیرہ قرار دھیدو بعد روغن سداب یا روغن قسط بر آن بمالید.
  •  گل  بنفشه فرنگی، گل گاوزبان و گل بابونه ی شیرازی از هر کدام ۴ مثقال مخلوط کرده، بجوشانید. آب آن را در ظرفی بزرگتر ریخته و عضو را در آن قرار دهید و مدتی نگهدارید.
  •  جوز هندی و سنبل الطیب از هرکدام ۱۰ گرم. تخم ریحان، استوخدوس و مرزنجوش از هر کدام ۲۰ گرم، همه را نرم بسایید بعد به شش قسمت مساوی خمیر کرده، و بر سر بمالید و صبح دوش گرم بگیرید.دانه های اسفند و قسط تلخ از هر کدام ۱ مثقال، مغز ناخنکا، بابونهای شیرازی و شوید خشک از هر کدام ۳ مثقالی، همه را مخلوط کرده، بکوبید سپس بجوشانید و تا گرم است عضو را در آن قرار دهید.
  •  دانه های اسفند، شهم حنظل، اوشق، مقل ازرقی، انزروت و جاوشیراز هر کدام ۲ مثقالی، پوست هلیله ی زرد و تخم مورد از هر کدام ۴ مثقال، سکبینج ۶ مثقال همه را مخلوط کرده و بسیار نرم بکوبید، بعد در گل قند عسلی مخلوط کنید. هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق چایخوری از آن را میل فرمایید.
  •  برگ وسمه، استوخدوس هندی، گل بومادران از هر کدام ۳ مثقال، گل زوفا ۴ مثقال، مرزنجوش ۵ مثقال، همه را مخلوط کرده، بجوشانید. هنگام برداشتن از روی آتش نیز ۴ مثقال گوگردزرد ساییده شده را با آن مخلوط کنید و هر روز آن را کمی گرم کرده و عضو را مدتی در آن قرار دهید.
  • تشنج در مزاج دموی: اگر دموی مزاج هستید (پرخون هستید) اول خون گیری کنید بعد مزاج را پاکسازی کنید، بعد برگ وسمه، قاریقون، میخک، زنجبیل، سنا مک، سورنجان مصری و بسفایج از هر کدام ۲ مثقال، دانه ی بادیان، مرزنجوش، استو خداوسی هندی و سعد کوفی از هر کدام ۴ مثقالی، بادرنجبویه ۶ مثقالی، رب اصلی سوسی ۲۰ مثقال همه را مخلوط کرده و بسیار نرم بسایید و در یک کیلو عسل شصف مخلوط کنید، هر روز صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید. برای اینکه حرارت بدن زیاد از حد نشود از شربتها و میوه هایی که طبیعت آن خنک است، بیشتر استفاده شود.

 

مطلب پیشنهادی

بلوز زنانه

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز   شاید شما دوست داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *