تصورات غلط در مورد بیماری ام اس 


تصورات غلط در مورد بیماری ام اس 

تصورات غلط در مورد بیماری ام اس 

 

مردم تصورات نادرست فراوانی راجع به ام اس دارند. تصویر ذهنی هر شخصی در مورد این بیماری بر پایه ی آشنایی آن فرد با بیماری است که دیده یا مطلبی که در مورد آن خوانده است. چون ام اس هر فرد با دیگری متفاوت است، نتیجه ی امر، یک سری اطلاعات ضدونقیض و درهم برهم است. به علاوه، خیلی از مردم ام اس را با دیستروفی عضلانی یا سایر بیماریهای ناتوان کننده، اشتباه می گیرند.

اعضای خانواده اغلب نگران آن هستند که مبادا یکدیگر را آشفته و مضطرب کنند. به عبارت دیگر، اعضای خانواده آنقدر احتیاط می کنند که هیچ کدامشان اصلا درباره ی موضوع صحبتی به میان نمیآورند.

به عنوان مثال، مرد ممکن است با خود فکر کند: «زنم خیلی در مورد بیماری اش نگران است، فعلا نمیتوانم در مورد اینکه چقدر ملول و افسرده شده یا در مورد امور مالی با او صحبت کنم.» یا ممکن است فکر کند: «زنم به شدت سعی می کند روحیه ی مثبتی در مورد ام اس داشته باشد؛ نمیدانم چطور با او در مورد برنامه های اینده مان صحبت کنم.» و شخصی مبتلا به ام اس ممکن است با خود فکر کند: «تا همین حالا هم کلی کار اضافه گردن شوهرم افتاده، احتمالاً نمی توانم به او بگویم که فکر نمی کنم الان بتوانم رانندگی کنم.»

بعضی مسائل واقعاً آزاردهنده است. با این جمله، بلافاصله به یاد مشکلات جنسی، مثانه و روده و مسائل شناختی میافتیم. در بهترین شرایط هم، خیلی از زوج ها هنگام صحبت راجع به مسائل جنسی، معذب می شوند. بنابراین اگر ام اسی شروع به ایجاد اختلال در فعالیتهای جنسی کند، صحبت راجع به آن میتواند خیلی سخت باشد .

به خصوص اگر راجع به این موضوع در زمانی که همه چیز روبهراه بوده، صحبت نکرده باشند! همین مشکل ممکن است در مورد علایم مربوط به مثانه و روده به وجود بیاید. افراد زیادی پیدا نمی شوند که مایل باشند در مورد مشکلات مثانه و رودهی خود بهراحتی صحبت کنند - جوانترها ظاهرا نباید نگران این قبیل مسائل باشند. موضوع شایع در اینجا، آشفتگی و مشکل است - حتی صحبت درباره ی آن ها، با کسی که عاشقش هستید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد