previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
ArrowArrow
Shadow
Slider

تعیین زمان درد زایمان


تعیین زمان درد زایمان

تعیین زمان درد زایمان

 

چه موقع این بچه را خواهم داشت؟» این سؤال را به کرات در حالی که موعد زایمان نزدیک می شود، می شنویم. ای کاش راهی قابل اعتماد میشناختیم، ولی هیچ چیز قابل پیش بینی نیست.

گاهی خانمی که دهانه ی رحم او بلند و بسته است، از زمان معاینه ی داخلی، به مدت ۱۲ ساعت درد می کشد، گرچه برخی از خانم ها می توانند هفته ها با دهانه ی رحمی که ۳ سانتیمتر باز شده است، این طرف و آن طرف بروند. برخی از علایمی که خبر از وقوع چیزی می دهد، شامل از بین رفتن توده ی مسدود کننده ی مخاطی (در واقع منظور مخاط غلیظی است که در دهانه ی رحم تولید میشود)، تظاهر خونی (که یک نام تأسف انگیز و ترشح مخاط آمیخته به خون است

 افزایش تکرار انقباضات برکستون – هیکس، و اسهال است. ولی هیچ علامتی قطعی نیست . از دست رفتن تودهی مخاطی و تظاهر خونی می تواند ساعتها، روزها، یا هفته ها قبل از درد زایمان واقع شود، یا در بعضی موارد، اصلا بروز نکند. این مسئلهی غیرقابل پیش بینی می تواند به اضطراب شما بیفزاید، ولی روند کلی را هیجان انگیزتر نیز می کند.

خانم ها همه ی حقه ها را (غذاهای چینی، تنقیه، مقاربت، و نوشیدن چای تمشک را به عنوان مثال برای القای درد زایمان به دست خود انجام داده اند، ولی هیچ چیز در واقع از نظر پزشکی ثابت نشده تحریک زایمانی را کوتاه می کند. مالیدن پا ماساژ نوک سینه ها با شور و حرارت، می تواند باعث بروز انقباضاتی شود، ولی نباید در منزل انجام شود، زیرا ممکن است به تحریک بیش از حد رحم منجر شود (که تناوب بیشتر انقباضات است)، که برای شما و فرزندتان مناسب نیست. به هر حال، کار مطمئنی نیست ، زیرا به محض اینکه به تحریک نوک سینه ادامه ندهید، انقباضات معمولا از بین می رود.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد