قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / تغذیه با شیر مادر به هنگام شب وفایده آن!!
فواید شیرمادر
فواید شیرمادر

تغذیه با شیر مادر به هنگام شب وفایده آن!!

تغذیه با شیر مادر به هنگام شب وفایده آن!!

تغذیه نوزاد به هنگام شب مسأله ای است که همه زن های حامله و مادران تازه زا درباره آن نگران هستند و نمیدانند بالاخره شب ها باید به نوزاد شیر بدهند یا ندهند. اوایل، نه شما نه نوزادتان نمیدانید باید منتظر چه چیز باشید و تصور یک برنامه منظم یا خواب  راحت شبانه، مثل یک رؤیای ناممکن به نظر میرسد.نگران نباشید. این هم میگذرد. فعلاً از لحظات شیرین و پرارزشی که با نوزاد خود دارید لذت ببرید و چندان به فکر داشتن یک برنامه کامل نباشید. تغدیه نوزاد با شیر مادر در هنگامی که او گرسنه به نظر میرسد، در روزهای اول از اهمیت خاصی برخوردار است. او ممکن مثل شما در فاصله بین وعده های شیرخوردن بخوابد ومثل شما بعد از زایمان خسته باشد، بنابراین اگر بتوانید همزمان با خوابیدن اوچرتی بزنید، دوباره نیرویتان را به دست می آورید.

فواید شیر خوردن شبها برای نوزاد

• نوزاد ناچار است شبها شیر بخورد چون درطول روز نمی تواند آنقدر شیر ذخیره کند که برای شب هایش هم کافی باشد. • شیرخوردن در هنگام شب دلپذیر و آرامش بخش است و به او کمک میکند که دوباره بخوابد.

فواید شیر دادن در شبها برای شما

• شیردادن در شب ها در هفته های اول کمک می کند هرچه بیشتر به نوزاد شیر بدهید، سطح «پرولاکتین» خونتان بالاتر میرود و در نتیجه پستان های شما شیر بیشتری تهیه می کنند.

• ممکن است چندین بار بیدار شوید تا ببینید حال نوزادتان خوب است یا نه. این نگرانی درباره او امری طبیعی است و شیر دادن به او، به هر دوی شما فرصت می دهد که با هم باشید.هنگامی که شبها به نوزادتان شیر میدهد که پرولاکتین خونتان به شما کمک می کند که دوباره ی بخوابید و این یکی از مزیتهای شیر دادن با پستان بر شیرخشک است. احتمالاً در هفته های نزدیک به زایمان، خوابیدن برای شما کار دشواری است، شاید این دشواری، آمادگی برای شبهای سخت بعد زایمان است. نوزاد در حالی به دنیا آمده که فرق روز و شب را نمیداند. او در واقع از خواب عمیق به چرت زدن میرسد و بعد کاملا بیدار می شود، بی آنکه بداند ما بزرگترها توقع داریم که روز و شبمان با هم تفاوت داشته باشند. نوزاد ناچار است در طول شب شیر بخورد و شما هم میخواهید که او یاد بگیرد دوباره به سرعت بخوابد. اگر به دستورات زیر عمل بکنید، به هر دویتان کمک کرده اید: ۱- چراغی را روشن نگذارید. اگر می خواهید را ببینید که چه کار می کنید، از چراغ خوابی کم نور استفاده کنید. ۲- سعی کنید با او حرف نزنید و او را حتی الامکان تکان ندهید. در صورت لزوم زمزمه و تکان دادن ارام از همه بهتر است. ۳- نیمه شب ها لباس و یا پوشک طفل را عوض نکنید، مگر اینکه ادرار کرده باشد و بو بدهد یا کفل هایش سوخته باشند یا لباسهایش را خیس کرده باشد و باعث ناآرامی طفل شده باشد. (سعی کنید سرشب او را بررسی کرده و اگر احتیاج به باز کردن دارد این کار را انجام دهید و مدتی او را باز بگذارید). ۴- اگر دمای اطاق بسیار سرد یا بسیار گرم است، دما را متعادل سازید و یا محل خواب او را عوض کنید.

مطلب پیشنهادی

پوسیدگی دندان

بررسی سرعت و میزان عود پوسیدگی دندان کامپوزیت شده 

بررسی سرعت و میزان عود پوسیدگی دندان کامپوزیت شده    یکی از عیوب کلیه مواد ترمیمی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *