تغذیه صحیح و نقش آن در زیبایی


تغذیه صحیح و نقش آن در زیبایی

تغذیه صحیح و نقش آن در زیبایی

تغذیه درست و اهمیت آن

 شکی نیست هرآنچه میخورید و می آشامید، روی چهره و ظاهرتان تأثیر میگذارد. با این وصف چرا اکثر شما با انتخاب نادرست غذا، سلامتی، زیبایی و شادابی خود را به خطر میاندازید؟ مگر نه اینکه همهٔ ما برای زنده ماندن نیاز به انرژی داریم. پس چرا از مصرف غذاهایی که برای ما مفیدند سرباز میزنیم ؟ بسیاری خانمها که صورتی زیبا و شاداب دارند بیش از آنچه پول خود را صرف خرید وسایل و مواد آرایشی کنند، به خرید و مصرف غذاهای سودمند اختصاص میدهند. چون تغذیهٔ خوب و کامل حتی بیشتر از مواد آرایشی به ظاهر ما زیبایی میبخشد.

آب

 نوشیدن آب به مقدار زیاد فواید فراوانی دارد از جمله اینکه پوست شما را مرطوب نگه می دارد، درجه حرارت بدن را تنظیم کرده، بدن را از مواد زاید پاک میکند، مواد مغذی را به انرژی تبدیل میکند و از مفاصل و استخوانها محافظت میکند. در ضمن اگر تحت رژیم غذایی هستید با نوشیدن آب زیاد، سیستم بدن شما پاک شده و کمتر احساس گرسنگی می کنید. این ماده نیز باعث خالی شدن توکسین (زهرا به در پزشکی) و شفافیت پوست شده و وزن شما را کنترل میکند.

بعلاوه هر چه بیشتر آب بنوشید بدن کمتر مایع اضافی را در خود نگه می دارد. به این ترتیب سعی کنید. روزانه هشت لیوان آب بنوشید. نوشیدن آب به مقدار کم باعث خشکی و پوسته پوسته شدن پوست صورت می شود.

 توصیه: برای گرم کردن یک لیوان آب در بدن دقیقاً بیست و پنج کالری سوخته می شود، تا این متابولیسم به طور کامل صورت گیرد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد