تغییرات ضربان قلب و دستگاه گردش خون دربارداری


تغییرات ضربان قلب و دستگاه گردش خون دربارداری

تغییرات ضربان قلب و دستگاه گردش خون دربارداری

 

توجه به تغییرات ضربان قلب و دستگاه گردش خون آیا به خاطر می آورید پزشکتان در طول معاینات دوران بارداری چگونه ضربان قلب جنین را کنترل می کرد؟ شاید در آن هنگام متوجه تندی ضربان بودید. ضربان قلب جنین در رحم، به طور متوسط، ۱۲۰ تا ۱۶۰ بار در دقیقه است، و این الگوی ضربان قلب در طول دوران نوزادی ادامه می یابد.

ضربان قلب نوزاد شما همچنین می تواند با انجام فعالیت جسمانی افزایش و در هنگام خواب کاهش یابد. پس از آنکه نوزاد شما به دنیا می آید، تغییرات مهمی در دستگاه گردش خون اتفاق می افتد. در رحم، به دلیل آنکه جنین از ریه های خود برای تنفس استفاده نمی کند، ساختاری که به آن مجرای سرخرگی گفته می شود، مسیر خون را از ریه ها تغییر می دهد. این تغییر جهت به طور عادی در اولین روز زندگی بسته می شود.

گاهی اوقات، در اولین روزهای بعد از تولد، صدای س وفلی شنیده می شود که نشانه ی تغییراتی در جریان خون است. این سوفل، که به آن FDA برای مجرای سرخرگی باز گفته می شود، معمولا عادی است و دلیلی برای نگرانی ندارد. به هر حال، برخی از سوفلهای قلب نیازمند بررسی های بیشتری است؛ مخصوصا، یک اولتراسون مخصوص از قلب نوزاد که اکوکاردیوگرام نام دارد.

حتی زمانی که یک متخصص قلب به خاطر مشکلات ساختاری جزئی متوجه سوفلهایی می شود (مانند سوراخی در جدار قلب)، بسیاری از س وفلها به خودی خود از بین می رود. در صورتی که سوفل قلبی برای نوزادتان تشخیص داده شود، با متخصص اطفال نوزاد خود یا متخصص قلب اطفال که در این موارد تخصص دارد، به طور کامل صحبت کنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد