قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / تغییرات پوست در دوران  بارداری 
تغییرات پوست در دوران  بارداری 
تغییرات پوست در دوران  بارداری 

تغییرات پوست در دوران  بارداری 

تغییرات پوست در دوران  بارداری 

 

تغییرات پوست جریان هورمون ها در سطوح بسیار زیاد در بدن شما، می تواند اتفاقات عجیبی بر روی پوست شما به وجود آورد. این تغییرات، برای همه ی خانم ها پیش نمی آید، و اگر برای شما پیش آمده، خاطرجمع باشید معمولا پس از تولد بچه محو می شود.  شاید متوجه خط تیره رنگی، که به آن خط سیاه گفته می شود، شده باشید.

که از پایین شکم از روی استخوان شرمگاهی تا روی ناف به وجود می آید. این خط در خانم هایی که پوستی نسبتا تیره دارند، مشهودتر است. این خط اغلب در خانم هایی که پوستی روشن دارند، به وجود نمی آید.

ممکن است پوست صورت شما با پراکندگی نقاب مانندی در اطراف گونه های بینی، و چشم ها تیره تر ش ود. به این تیرگی کلواسما یا نقاب بارداری گفته میشود. قرار گرفتن در معرض آفتاب می تواند آن را تیره تر کند.

لکه های قرمز، که به آن آنژیوم عنکبوتی گفته می شود، ممکن است به طور ناگهانی در هر جای بدن ظاهر شود. روی آنها را فشار دهید، که احتمالا سفید میشود. این لکه ها تجمع رگهای خونی ناشی از میزان بالای استروژن در بدن شماست که احتمالا بعد از زایمان از بین می رود. / برخی از خانم ها متوجه قرمزی در کف دستان خود می شوند که به عنوان سرخی کف دستی شناخته شده است؛

این تغییر رنگ، یکی دیگر از عوارض استروژن است، که این نیز، رفع خواهد شد. زایده های کوچک پوستی نیز یک وقوع شایع است، گرچه علت بروز آنها دقیقا مشخص نیست. خوشبختانه، آنها نیز، بعد از بارداری یا محو می شود یا از بین می رود. از آنجایی که به احتمال زیاد دیر یا زود برطرف می شود، لازم نیست برای برداشتن آنها سراسیمه نزد متخصص پوست بروید، مگر اینکه واقعا ناراحت کننده باشد.

مطلب پیشنهادی

ارزیابی اولین وضعیت نوزاد

چگونگی روش ارزیابی سریع از اولین وضعیت نوزاد

چگونگی روش ارزیابی سریع از اولین وضعیت نوزاد   کنترل وضعیت فرزندتان تمام نوزادان با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *