قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / تغییر رنگ مو و چشم نوزاد پس از تولد
رنگ چشم نوزاد مربوط به چه غذاهایی است؟
رنگ چشم نوزاد مربوط به چه غذاهایی است؟

تغییر رنگ مو و چشم نوزاد پس از تولد

تغییر رنگ مو و چشم نوزاد پس از تولد

رنگ چشم نوزاد مربوط به چه غذاهایی است؟

قبلاً باید ذکر شود که رنگ چشم با رنگ مو و بدن ارتباط دارد. چنانچه کسانی که موی و ابروی سیاه دارند چشمانشان مشکی است. آن هایی که موی بور دارند چشمانشان میشی است و آن هایی که موی طلایی دارند دارای چشم هایی به رنگ آبی یا زاغ هستند. اما گاهاً دیده میشود که آدم مو بور، ابرو و چشم سیاه دارد و گاهی برعکس یا  گاهی یک مادر سیاه مو که به مقدار کافی ویتامین D در بدن دارد و از آفتاب استفاده می کند یکی از اطفال او چشم زاغ یا چشم آبی می شود، در صورتی که چشم بقیه کودکان او مشکی است و موهای این طفل هم مشکی است و حتی گاهی اتفاق افتاده که یک چشم زاغ و چشم دیگر مشکی است.

این موارد استثنایی مربوط به اثر بعضی از خوراکی هاست. یکی از این خوراکی ها دم کرده سنبل الطیب میباشد. بعضی از بانوان در موقع آبستنی مبتلا به تپش قلب یا امراض دیگر قلبی می شوند و با نظر خود یا به دستور پزشک گل گاوزبان و سنبل الطیب را دم کرده و به جای چای مینوشند. این دارو برای امراض قلبی مفید بوده ولی رنگ چشم نوزاد  تغییر میدهد. مادرانی که هنگام بارداری از خرچنگ دریایی استفاده می کنند چشم نوزادشان آبی آسمانی می شود. خوردن تخم مرغ دو زرده نیز رنگ چشم نوزاد را می تواند آبی آسمانی نماید.مرغ های خانگی که مرتب نوزادهای قورباغه یا خرچنگ میخورند و یا اگر مرتب به مرغ پوست قورباغه یا خرچنگ بخورانید تخم دوزرده می کنند.

تبدیل چشم زاغ نوزاد به مشکی:

اگر می خواهید چشم زاغ نوزادتان به مشکی تبدیل شود، باید فندق خام را نرم بسایید و با روغن زیتون مخلوط کنید و هر شب به محل طلاقی استخوان جلو و پشت سر طفل بمالید، یا هر شب روغن فندق بر سرش مالیده شود.

مشکی کردن چشم نوزاد، هر رنگی که باشد:

چشم نوزاد شما هر رنگی که داشته باشد، اگر میل دارید به رنگ مشکی تبدیل شود، باید فندق خام را نرم بسایید و با روغن زیتون مخلوط کنید و هر شب بر کف سر به خصوص فرق سر نوزاد بمالید، یا هر شب روغن فندق مالیده شود.

مطلب پیشنهادی

دستگاههای ارتدنسی پیشگیری

آشنایی با روش ارتدنسی پیشگیری

آشنایی با روش ارتدنسی پیشگیری   بسیاری از ناهنجاریهای دندانی فکی را میتوان در دوران …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *