قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / تفاوت داروهای عود کننده ی ام اس 
عوازض داروهای ام لس
عوازض داروهای ام لس

تفاوت داروهای عود کننده ی ام اس 

تفاوت داروهای عود کننده ی ام اس 

 

اگرچه ثابت شده که داروهای مزبور، همگی فعالیت بیماری را در انواع عود کننده ی ام اس کاهش میدهند، ولی در موارد زیر با یکدیگر تفاوت دارند:

 مقدار، تعداد دفعات و روش دریافت دارو:

آونکس: ۳۰ میکروگرم یک بار در هفته از طریق تزریق عضلانی،

• بتاسرون: ۲۵۰ میکروگرم یک روز درمیان از طریق تزریق زیرجلدی۔

به کوپاکسون: ۲۰ میلی گرم (۰۰۰، ۲۰ میکروگرم) در روز از طریق تزریق زیر جلدی

  • ربیف: ۴۴ میکروگرم سه بار در هفته از طریق تزریق زیر جلدی. به آونکس: علایم شبیه آنفلوآنزا پس از تزریق (که به مرور زمان در خیلی از افراد کاهش مییابد)؛ عوارض نادرتر: افسردگی، کمخونی خفیف، افزایش آنزیمهای کبدی و مسمومیت کبدی،

* عوارض جانبی:

بتاسرون: علایم شبیه آنفلوآنزا پس از تزریق (که به مرور زمان در مورد خیلی از افراد کاهش مییابد)؛ واکنشهای محل تزریق؛ نادرتر: افسردگی، افزایش آنزیمهای کبدی، کاهش تعداد گلبولهای .سفید حوران کوپاکسون: واکنشهای محل تزریق ؛ نادرتر: واکنشی که بلافاصله در قفسه ی سینه، تنگی نفس و گرگرفتگی، این واکنش پنج تا ده دقیقه طول میکشد و تأثیرات درازمدتی ایجاد نمی کند.

*ربیف: علایم شبیه آنفلوآنزا پس از تزریق (که به مرور زمان در خیلی او از افراد کاهش مییابد)؛ واکنشهای محل تزریق ؛ نادرتر: افزایش سفید خون

ممکن است این داروهای تزریقی زیاد باب طبعتان نباشد، ولی حقیقت این است که این داروها کاملا مؤثر است. (یک خبر خوش:اینکه هم اکنون آزمایشات بالینی روی بعضی از داروهای خوراکی در حال انجام است.) میتوانید طبق یک جدول زمانی که برایتان مناسب باشد و بسته به اینکه در خانه راحت ترید یا در محل کار، خودتان تزریق را انجام دهید. اگرچه هرکدام از این داروها از نظر تعداد دفعات تزریق، روش تزریق و عوارض جانبی، دارای مزایا و معایبی است، ولی در مجموع مصرفشان فواید زیادی دارد.

مطلب پیشنهادی

درد سیاتیک در بارداری

راه های بهبود درد سیاتیک در دوران بارداری

راه های بهبود درد سیاتیک در دوران بارداری   درد سیاتیک  بعضی از خانم ها …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *