تفاوت داروهای عود کننده ی ام اس 


تفاوت داروهای عود کننده ی ام اس 

تفاوت داروهای عود کننده ی ام اس 

 

اگرچه ثابت شده که داروهای مزبور، همگی فعالیت بیماری را در انواع عود کننده ی ام اس کاهش میدهند، ولی در موارد زیر با یکدیگر تفاوت دارند:

 مقدار، تعداد دفعات و روش دریافت دارو:

آونکس: ۳۰ میکروگرم یک بار در هفته از طریق تزریق عضلانی،

• بتاسرون: ۲۵۰ میکروگرم یک روز درمیان از طریق تزریق زیرجلدی۔

به کوپاکسون: ۲۰ میلی گرم (۰۰۰، ۲۰ میکروگرم) در روز از طریق تزریق زیر جلدی

  • ربیف: ۴۴ میکروگرم سه بار در هفته از طریق تزریق زیر جلدی. به آونکس: علایم شبیه آنفلوآنزا پس از تزریق (که به مرور زمان در خیلی از افراد کاهش مییابد)؛ عوارض نادرتر: افسردگی، کمخونی خفیف، افزایش آنزیمهای کبدی و مسمومیت کبدی،

* عوارض جانبی:

بتاسرون: علایم شبیه آنفلوآنزا پس از تزریق (که به مرور زمان در مورد خیلی از افراد کاهش مییابد)؛ واکنشهای محل تزریق؛ نادرتر: افسردگی، افزایش آنزیمهای کبدی، کاهش تعداد گلبولهای .سفید حوران کوپاکسون: واکنشهای محل تزریق ؛ نادرتر: واکنشی که بلافاصله در قفسه ی سینه، تنگی نفس و گرگرفتگی، این واکنش پنج تا ده دقیقه طول میکشد و تأثیرات درازمدتی ایجاد نمی کند.

*ربیف: علایم شبیه آنفلوآنزا پس از تزریق (که به مرور زمان در خیلی او از افراد کاهش مییابد)؛ واکنشهای محل تزریق ؛ نادرتر: افزایش سفید خون

ممکن است این داروهای تزریقی زیاد باب طبعتان نباشد، ولی حقیقت این است که این داروها کاملا مؤثر است. (یک خبر خوش:اینکه هم اکنون آزمایشات بالینی روی بعضی از داروهای خوراکی در حال انجام است.) میتوانید طبق یک جدول زمانی که برایتان مناسب باشد و بسته به اینکه در خانه راحت ترید یا در محل کار، خودتان تزریق را انجام دهید. اگرچه هرکدام از این داروها از نظر تعداد دفعات تزریق، روش تزریق و عوارض جانبی، دارای مزایا و معایبی است، ولی در مجموع مصرفشان فواید زیادی دارد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد