تفاوت مسواک های برقی با مسواک های دستی و نکات بهداشتی آنها 


تفاوت مسواک های برقی با مسواک های دستی و نکات بهداشتی آنها 

تفاوت مسواک های برقی با مسواک های دستی و نکات بهداشتی آنها 

 

مسواکهای برقی در صورتی که بطور صحیح مورد استفاده قرار گیرند، می توانند بخوبی دندانها را تمیز کنند و تفاوتی با مسواکهای دستی ندارند. بویژه این که کودکان علاقه بیشتری به مسواکهای برقی دارند.

مسواک هر چند وقت یک بار باید عوض شود؟

این سؤالی است که غالب مردم می پرسند. بسیاری از کارخانجات سازنده مسواکها توصیه میکنند هر ۱ ماه یا حتی کمتر مسواک را باید عوض کرد. ولی این توصیه بیشتر جنبه تجاری دارد. بهترین زمان تعویض مسواک وقتی است که موهای مسواک فرسوده و کج شده باشند. عمر یک مسواک بستگی به نحوه مصرف آن دارد.

یک مسواک در صورتی که به نحو صحیح مورد استفاده قرار گیرد، میتواند مدتهای طولانی عمر کند. البته کودکان بویژه خردسالان به دلیل استفاده غلط و گاهی جویدن موهای مسواک باید مسواک آنها را زودتر عوض کرد. مشورت با دندانپزشک خانواده می تواند ما را در انتخاب یک مسواک خوب یاری رساند. برخی از کمپانیهای سازنده مسواکهایی ساخته اند که موهای مرکزی آن به رنگ آبی است و ادعا دارند زمانی که رنگ آبی موها کمرنگ و محو شد باید آن را عوض کرد.

هم اکنون کارخانجات سازنده، انواع مختلفی از مسواک ساخته اند که هر کدام در موارد خاصی مورد استفاده قرار میگیرد؛ مثلاً مسواکهای بین دندانی، مسواکهای ارتدنسی، مسواکهای دوسویه و غیره. نکته مهم مسواک زدن بطور منظم و به روش صحیح می باشد و نوع مسواک و کیفیت ان چندان اهمیت ندارد. برخی از مردم بیشتر روی مسواک و این که خارجی یا داخلی باشد، حساسیت دارند تا استفاده از آن، چاشنیها خوشبختانه طی چند سال اخیر، مسواکهای نسبتاً خوبی از طریق کارخانجات داخلی به بازار عرضه شده که می تواند مورد استفاده قرار گیرد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد