تقویت عضلات  با ورزش در دوران بارداری 


تقویت عضلات  با ورزش در دوران بارداری 

تقویت عضلات  با ورزش در دوران بارداری 

 

 با وزنه برداری، یوگا، یا بدنسازی فایده ی زیادی به قلب خود نخواهید رساند، ولی می توانید کشش و انعطاف پذیری عضلات خود را، که در طول درد زایمان و وضع حمل مفید واقع می شود، بهبود ببخشید.

ممکن است دستگاههای وزنه برداری نسبت به استفاده از وزنه های آزاد ارجح باشد، زیرا میدانید وزنه را بر روی شکم خود نخواهید انداخت. از وزنه های آزاد فقط با احتیاط، ترجیحا با کمک یک مربی یا یک دوست باتجربه استفاده کنید. یک مربی همچنین می تواند نحوهی دم و بازدم صحیح را در طول بلند کردن وزنه به شما نشان بدهد.

تنفس صحیح حائز اهمیت است، زیرا امکان شکست شما را کمتر می کند (نام دیگر آن والساوا، یا افزایش فشار شکم است)، و می تواند به کاهش جریان خون، افزایش فشار خون شما و وارد آوردن فشار به قلبتان منجر شود. از استفاده از وزنه های بسیار سنگین، که می تواند به مفاصل و رباطهای شما آسیب برساند، خودداری کنید.

یوگا، که انتخابی فوق العاده برای خانم های باردار است، تنها روش عالی برای ورزش نیست ولی می تواند در کسب تسلط بر تنفس و تکنیکهای آرامش بخش مؤثر باشد. یوگا به طور خاص در تقویت عضلات کمر و شکم و افزایش توانایی و استقامت جسمانی - تمام چیزهایی که شما را بهتر از عهده ی سختیهای دوران بارداری برمی آورد - مفید است. باشگاه های یوگا در سراسر کشور دارای محبوبیت است، و بسیاری از آنها کلاس های مخصوصی برای خانمهای باردار ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد یوگا، به مبحث «انجام یوگای ایمن» رجوع کنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد