تقویت نور چشم  در  طب سنتی 


تقویت نور چشم  در  طب سنتی 

تقویت نور چشم  در  طب سنتی 

 گلبرگ تازه گل سرخ را روی چشم گذاشته با دستمال ببندید و بخوابید سپس صبح آن را باز کنند.با چکاندن چند قطره آبلیمو یا روغن زیتون نور چشم را زیاد می کند. مصرف کلم، شلغم و چکاندن چند قطره آب برگ ترب در چشم قوه بینایی را افزایش می دهد. سرمه: سرمه کشیدن در شب بسیار مفید است و علاوه بر تقویت قوه بینایی، چشم را جلا می دهد، موی مژه را رویانده و محکم می کند، هرگز آب سیاه نمی آورد، آب ریزش چشم را از بین می برد، نیروی جماع را افزایش داده در ضمن در روز نیز ارایش خوبی به شمار می رود. جنس سرمه دان بهتر است از استخوان و میله آن از آهن باشد. نوع مرغوب سرمه را از بسیاری داروخانه های گیاهی میتوانید تهیه کرده به چشم بکشید. در احادیث آمده است که پیامبر اکرم (ص) و حضرت رضا (ع) نیز به هنگام شب سرمه می کشیدند.

گیاهان دارویی تقویت کننده چشم

-شلغم-رازیانه-بادام شیرین با نبات-مغزها بطور کلی مانند بادام، گردو، پسته، فندق-مربای هلیله-دارچین، زعفران و کندر

قطره‌ آب پیاز :

چند قطره آب پیاز را برای چند شب متوالی در چشم بچکانید. آب پیاز برای هر نوع آلودگی، چرک، ناراحتی‏های حساسیتی، عفونت،جرب، آبریزش چشم، ضعف چشم و سفیدی تازه که بر سیاهی چشم افتاده مفید است.

قطره‌ رازیانه :

قطره‌ی رازیانه، بابونه و گل ختمی هر کدام به تنهایی یا با هم، به شکل جوشانده یا دم کرده را می‌توانید در چشم بچکانند. این قطره‌های گیاهی برای همه‌ی ابتلائات چشم و پیشگیری از ضعف چشم مفید است.

قطر‌ه‌ آب خارک و آب غوره‌ بی نمک :

آب خارک را با آب غوره بجوشانند تا غلیظ شود، سپس آن را در چشم بچکانید. این قطره برای هر نوع مشکل چشم (چه در امر درمان و چه در امر پیشگیری)، مفید و معالج است.

قطره‌ قنطوریون (گل‏ گندم) :

هر شب کمی قنطوریون را مانند چای دم کرده یا بجوشانید و قبل از خواب در چشم بچکانید.

قطره‌ عناب :

هر شب سه عدد عناب را شکسته و در چند قاشق آب قرار دهید. صبح صاف کرده، چند قطره از آن را در چشمبچکانید و چند دقیقه بعد، بشویید. 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد