تمرینات ایزومتریک چیست ؟؟،مزایای ورزش ایزومتریک


تمرینات ایزومتریک چیست ؟؟،مزایای ورزش ایزومتریک

تمرینات ایزومتریک چیست ؟؟،مزایای ورزش ایزومتریک

   تمریناتی هستند که بر مقاومتی تولید می شوند که حرکت نمی کنند؛ مثل فشار بر دیوار ثابت. برای مثال، فشار دادن دست ها به هم، یک تمرین ایزومتریک است که برای تقویت عضلات سینه مفید می باشد. عضلات سینه منقبض می شوند، ولی هیچ گونه حرکتی در بدن ایجاد نشده است. انقباض ارادی عضلات شکم، مثال دیگری از تمرینات ایزومتریک است.چیز جدیدی نیست، ارتش بسیاری از کشورها از ورزش های ایزومتریک به عنوان یک متد ساده برای قوی ساختن هسته  بدن سربازان خود استفاده می کنند. بعضی مدارس نیز از این ورزش به عنوان یک فرم آموزشی در تربیت بدنی خود استفاده می کنند. لغت ایزومتریک از دو ریشه لاتین سرچمه گرفته که به معنای طول برابر است. وقتی وارد ورزش واقعی شوید بهتر معنای آن را درک خواهید کرد.

مکانیک ورزش ایزومتریک

راه های زیادی برای انجام ایزومتریک وجود دارد، همین که به درک کاملی از این ورزش برسید خودتان می توانید روتین ورزش مخصوص خود را ایجاد کنید و از انجام این ورزش لذت بیشتری ببرید. پس بهتر است هرچه سریعتر برویم به سراغ برخی قوانین که باید در مورد عضلات خاصی در بدن بدانید.کشش فیبرها: این قسمتی از هر عضله در بدن است که پیام هایی که از مغز به عضله ارسال می شود را به آن مرتبط می کند. این فیبرها سه نوع دارند.فیبرهای کششی آهسته: این فیبرهای کششی بدون اینکه سریع خسته شوند سختی حرکات ایزومتریک را تحمل می کنند.فیبر های کششی متوسط یا سریع: این فیبرها بیشتر در دستها، پاها و هر عضله ای که برای ثبات استفاده می شود به کار می روند. این عضلات همچنین در زمانی کوتاه نیروی زیادی را برای حرکت استفاده میکنند.

مزایای ورزش ایزومتریک

بسیار خب حالا دیگر با مکانیک ورزش ایزومتریک در بدن آشنا شده ایم، حالا زمان آن رسیده که مزایای این ورزش را بدانید: یکی از بزرگترین مزایا در استفاده ایزومتریک شاخص راحتی آن است. در دنیایی که روز به روز در حال شلوغ تر شدن است و کسی زمان برای ورزش کردن ندارد ورزش ایزومتریک را می توان در هر زمان یا هرجایی انجام داد تا تناسب اندام را حفظ کنیم.ورزش ایزومتریک آنقدر ساده و کاربردری است که حتی میتوانید در مسیر رفتن به سرکار هم آن را انجام دهید! ایزومتریک برای کسانی که می خواهند احساس و ظاهری جوان داشته باشند مزایای فراوانی دارد. ورزش های ایزومتریکی وجود دارد که حتی میتوانند باعث شوند صورتتان حجم بیشتری بگیرد و جوان تر نشان دهد، چه کسی از این مزایا بدش می آید؟

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد