قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / تمرین ها و راه های پیشگیری از ابتلاء به سرطان پستان
سرطان پستان
سرطان پستان

تمرین ها و راه های پیشگیری از ابتلاء به سرطان پستان

تمرین ها و راه های پیشگیری از ابتلاء به سرطان پستان

در حمام دست ها را به کف صابون آغشته نموده و با دست راست پستان و زیر بغل سمت چپ و با دست چپ، پستان و زیر بغل سمت راست را از نظر وجود هرگونه توده، برآمدگی، سفتی و غیره بررسی کنید و در صورت وجود هرگونه توده ای هر چه سریع تر پزشک خود را مطلع نمایید.

۲- در جلوی آینه ای ایستاده، دستها را کاملاً بالای سر قرار دهید و پستانها را از نظر وجود هرگونه تغییر مانند تورم، فرورفتگی پوستی و یا هرگونه تغییراتی در نوک پستان بررسی کنید. سپس دست ها را به حالت استراحت روی کمر گذاشته و به طرف پایین فشار دهید تا عضلات پستان منقبض شوند، آنگاه متوجه خواهید شد که پستان ها در معدودی از خانم ها کاملا مشابه نیستند.

۳- جهت انجام تمرین های ورزشی به پشت بخوابید بالش یا حوله تا کرده ای را در زیر

شانه سمت راست گذاشته در حالی که دست راست را نیز زیر سر خود می گذارید با دست چپ و

با نوک انگشتان به آرامی پستان راست را در جهت عقربه های ساعت و به صورت دوایر متحدالمرکز ماساژ دهید. این تمرین نوک پستانها را هم شامل میشود. این مراحل عیناً با قرار دادن بالش یا حوله تاخورده زیر شانه چپ و قرار دادن دست چپ زیر، سر در پستان چپ نیز انجام شود.

پس از اتمام این تمرین به خوبی احساس خواهید کرد که تغییراتی در ساختمان پستان ایجاد میشود. نهایتاً نوک پستان ها را با فشار بین دو انگشت از نظر وجود هرگونه ترشح شفاف یا خونی بررسی و در صورت وجود ترشح هر چه زودتر پزشک خود را مطلع فرمائید. این تمرین ها در حمام به طور ایستاده و با استفاده از کف صابون آسانتر و راحت تر است. توجه داشته باشید که بهترین تمرین برای پستان ها، در واقع شیردادن نوزاد است.

لازم به یادآوری است که دوران بعد از منوپوز (یائسگی) مهمترین زمان نیاز به تمرین است که باید مورد توجه قرار گیرد. تمرین های منظم حداقل یک بار در هفته ما را از خطر ابتلاء به سرطان پستان تا حدودی مصون می دارد و درصد ابتلاء را به طور قابل توجهی کاهش خواهد داد.

مطلب پیشنهادی

انقباضات برکستون - هیکس

انقباضات برکستون – هیکس در دوران بارداری

انقباضات برکستون – هیکس در دوران بارداری   اتفاقات ناگوار و افتادن بارداری ممکن است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *