قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / تمر هندی دارویی برای کسانی که به زود انزالی دچار هستند
تمرهندی
تمرهندی

تمر هندی دارویی برای کسانی که به زود انزالی دچار هستند

  تمرهندی دارویی برای کسانی که به زود انزالی دچار هستند

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی تمرهندی است . تمرهندی میوه ی گیاهی است از خانواده ی Leguminosae، درخت بزرگی دارد بسیار زیبا. برگ های آن مرکب پری شامل ده تا بیست جفت برگچه ی فشرده ی نزدیک به هم و متقابل می باشد. گل های آن به شکل خوشه ای شل و باز است که در انتهای ساقه به رنگ زرد مایل به قرمز با گلبرگ های دراز به طول دوازده تا سیزده میلی متر قرار دارد. میوه ی آن شبیه باقلا به شکل غلاف ناشکوفا با کمی خمیدگی به طول هفت تا پانزده سانتی متر و به عرض یک تا دو سانتی متر می باشد که سطح خارجی آن رنگ قهوه ای روشن داشته و بر روی آن برجستگی هایی که محل دانه های درون آن است مشاهده می شود که محتوی سه تا ده دانه است. اطراف دانه ها گوشتی آبدار به رنگ زرد و قهوه ای مایل به قرمز و شامل شیره ی اسیدی با طعم ترش مایل به شیرین می باشد و در داخل آن غلاف چند هسته ی مربع شکل قرمز رنگ جای دارد. این درخت بومی هند و آفریقا می باشد و به جزایر آنتیل نیز وارد شده و در حال حاضر در اغلب مناطق گرم دنیا که تاسی درجه ی عرض شمالی واقع هستند می روید، در ایران در بلوچستان می روید و کاشته می شود.
نام های دیگر این گیاه در طب سنتی عبارت است از:خرمای گجرات – خمار – خوش – حومن – امله – املی – خنچه – تمر- خبجه – انبله – حمز – چیت چک – صبار- حومر- صبادا.

 

میوه تمرھندی

طبیعت آن: سرد و خشک است.

ترکیب شیمیایی: اسید سیتریک – اسید تارتاریک آزاد – تار تارات اسید دو پتاسیم – پکتین – قند.

خواص  میوه تمرهندی:

۱- پولپ آن رl بخورید. باعث تقویت قلب و معد ه می شود، ملین مالایمی است، هیجان خون را می نشاند،عطش را تسکین می دهد،مسهل صفرا و اخلاط و مسکن غثیان و قی صفراوی می باشد،خفقان حار وتب های حاره را درمان می کند،خنک کننده است،به هاضمه کمک می کند،دارای خاصیت جبران کمبود ویتامین C در بدن است، برای مبارزه و مقابله با مسمومیت حاصل از اسراف در خوردن و جذب روغن دانه های گیاه شوولمگرا مصرف می شود.

درمان گیاهی جوش دهانی

۲- پولپ های آن را در دهان نگه دارید و مزمزه کنید. برای رفع جوش های دهان مفید است.

۳- پولپ آن را با آب شاهتره مخلوط کنید و بخورید. زردی یا یرقان و کهیر را برطرف می کند.

۴- پولپ آن را در آب حل کنید و با آن قرقره نمایید. برای رفع حناق و خفقان مفید است.

۵- ضماد پولپهای آن سر سوزه را باز می کند.

ناشتا خوردن آن خوب نیست،برای سینه و طحال مضر است،اسراف در خوردن آن موجب سرفه می شود.

مصلح ان کتیرا،خشخاش بنفشه عناب لعاب به دانه با اندک شیرینی می باشد.

 هسته  تمرهندی

طبیعت آن: سرد و تر است.

ترکیب شیمیایی: روغن ثابت – پکتین – لولز – گلوکز – اسید دو پتاسیم – اسید تارترات – اسید تارتریک – اسید سیتریک – اسید مالیک.

 خواص  هسته تمرهندی:

درمان گیاهی انزال زودرس

۱- آن را بسیار نرم بسایید و با عسل مخلوط کرده بخورید. قابض است، نیروی جنسی را افزایش می دهد و انزال را به تأخیر می اندازد

2-آنرا از وسط نیم کرده روی قسمتی که از هم جدا شده است را آب دهان بمالید و روی موضع بگذارید.زهر عقرب را بیرون میکشد و گزیدگی عقرب را درمان می کند.

۳- آن را نرم بکوبید، بعد باغوره مخلوط کرده تا به صورت خمیر درآید و در دهانه ی رحم بگذارید. دهانه ی رحم کمی تنگ تر می شود و ترشحات غیرطبیعی را برطرف می کند.

۴- آن را مثل غبار نرم بسیایید و با روغن زیتون مخلوط کرده و در آفتاب یا حمام گرم خوب روی موضع ماساژ دهید. درد موضعی که از ضعف و بی قوه گی باشد را تسکین میدهد.

۵- آن را نرم بسایید، بعد کمی پی را در کمی آب جوش ریخته و روی آتش آب کنید، بعد آنها را با هم مخلوط کرده ضماد کنید. سر سوزه را باز می کند.

خواص روغن تمرهندی :

۱- اگر آن را با آب مخلوط کرده و بخورید، باعث سقط جنین می شود.

۲- مالیدن آن برای رفع خارش، جوش و کورک مفید است.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *