قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / تنظیم قاعدگی یا گیاهان دارویی / قسمت دوم
درد عادت ماهانه
درد عادت ماهانه

تنظیم قاعدگی یا گیاهان دارویی / قسمت دوم

 دارو جهت دردهای ماهیانه بانوان

اکلیل کوهی ( رزماری) یک قسمت، کیسه کشیش یک قسمت، پوست بید دو قسمت، مخلوط リ کوبیده در یک لیوان آب جوش ریخته نیم ساعت بماند تا دم بکشد صاف کردهروزی ۲ فنجان

دارو جهت دردهای قاعدگی

-گل بابونه ۲۰ گرم بادرنجبویه ۱۰ گرم مخلوط را کویده دم کرده روزی ۲ فنجان 

 دارو برای درمان بی نظمیهای قاعدگی : 

روغن دانه گل مغربی

– در درمان بی نظمیهای قاعدگی مشکلات پوستى و ارتروز مفید است.

 – در قاعدگی سخت و خونریزی زیاد:

برگ خشک تمشک

 گیاه پای شیر خشک

برگ خشک برنجاسف – کیسه کشیش خشک

گلبرگ خشک همیشه بهار (کالاندولا)

– آب ۵۰۰ میلی لیتر

گیاهان خشک را با یکدیگر مخلوط کنید، نصف آن را در قوری یا پارچ دم کنید، ۳ بار در روز هر بار ۱ فنجان بنوشید. از تنطور گیاه فوق نیز می توان استفاده کرد.

-مخلوطی از گزنه سفید و گزنه معمولی بنوشید، گزنه سفید خونریزی را بند می آورد و گزنه معمولی ویتامینهای لازم ار تامین میکند.

 درد قاعدگی و درمان کرامپهای قاعدگی :

 -تنطور پوست کیالک (سیاه و لیک)  15میلی لیتر 

-تنطور شقایق نعمانی ۲/۵ میلی لیتر – تنطور گل راعی ۲/۵ میلی لیتر

هنگامی که انقباضات قاعدگی شروع میشود تمام مقدار فوق را در یک لیوان آب گرم حل کرده میل کنید در صورت لزوم حداکثر ۳ بار در روز تکرار کنید.

– دم کرده ای از مقدار مساوی گل راعی و برگ تمشک و فرنجمشک خشک میل کید برای آرامش و رهایی از کرامپ قاعدگی موثر است

– دم کرده ۵۰ گرم اسطو خودوس در یک لیتر آب جوش، مصرف روزی ۳ فنجان در تنظیم رگل زنان موثر است.

– برای درمان خونریزی زیاد عادت: چنانچه یک انار را چند تکه کرده و در یک لیتر آب جوشانده و بگذارید تا خوب پخته شود و سپس آن را له کرده و آب آنرا صاف کید، در آب آن بنشینید خونریزی را قطع و عادت به روال طبیعی بر میگردد

– چنانچه زنی مقداری پودر میوه خشک شده بلوط را در پارچه نازک نخی ریخته و آن را بر خود بگیرد مانع خونریزی او میشود. همچنین حمام دارویی با آب ریشه جوشانده بلوط باعث بند آمدن خون حیض زیاد میگردد

– چنانچه ۱۵ گرم کندر را با ۱۰ گرم بلوط و ۱۰ گرم پوست یا گل انار و ۵ گرم گل ارمنی و ۵ گرم مرز نجوش مخلوط کرده نرم سائیده با سفید تخم مرغ خمیر نموده و درد و وعده صبح و عصر بر محل بواسیر ضماد نمایسد، خونریزی بواسیر و زنانگی را قطع کرده و آنرا درمان میکند.

– ۱۵ گرم کنجد را با ۱۵ گرم نخود خام مخلوط کرده و جوشانده و صاف شده، چنانچه زن حامله بخورد موجب سقط جنین خواهد شد و در صورت حامله نبودن و قطع قاعدگی در به جریان انداختن خون حیض بسته موثر است.

– چنانچه گردو را سوزانده و آنرا نرم سائیده و با شراب یا سرکه کهنه مخلوط کرده و در پارچهای نهاده وزن آنرا بر خود بگیرد موجب بند آمدن خونریزی و کاهش رگل زیاد او می گردد.

– چنانچه برگ مورد را جوشانده و آب آنرا صاف کرده و روزی چند قاشق مرباخوری از آب آن را با کمی شکر میل کنید قاطع خونریزی داخلی بویژه خون حیض است.

-درمان لکوره، دیدن لکه خون: گل ارمنی ۵ گرم، سماق ۲۰ گرم، مازو ۲۰ گرم، کندر ۱۵ گرم، گلنار ۱۵ گرم از همه یک قاشق غذاخوری در ۲ لیوان آب جوشانده (بدون گل ارمنی) صبح و ظهر و شب میل شود گل ارمنی را پورد کرده یک قاشق چای خوری بعد از غذا با ماست بخورند.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *