خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / تنظیم قاعدگی یا گیاهان دارویی / قسمت دوم
درد عادت ماهانه
درد عادت ماهانه

تنظیم قاعدگی یا گیاهان دارویی / قسمت دوم

 دارو جهت دردهای ماهیانه بانوان

اکلیل کوهی ( رزماری) یک قسمت، کیسه کشیش یک قسمت، پوست بید دو قسمت، مخلوط リ کوبیده در یک لیوان آب جوش ریخته نیم ساعت بماند تا دم بکشد صاف کردهروزی ۲ فنجان

دارو جهت دردهای قاعدگی

-گل بابونه ۲۰ گرم بادرنجبویه ۱۰ گرم مخلوط را کویده دم کرده روزی ۲ فنجان 

 دارو برای درمان بی نظمیهای قاعدگی : 

روغن دانه گل مغربی

– در درمان بی نظمیهای قاعدگی مشکلات پوستى و ارتروز مفید است.

 – در قاعدگی سخت و خونریزی زیاد:

برگ خشک تمشک

 گیاه پای شیر خشک

برگ خشک برنجاسف – کیسه کشیش خشک

گلبرگ خشک همیشه بهار (کالاندولا)

– آب ۵۰۰ میلی لیتر

گیاهان خشک را با یکدیگر مخلوط کنید، نصف آن را در قوری یا پارچ دم کنید، ۳ بار در روز هر بار ۱ فنجان بنوشید. از تنطور گیاه فوق نیز می توان استفاده کرد.

-مخلوطی از گزنه سفید و گزنه معمولی بنوشید، گزنه سفید خونریزی را بند می آورد و گزنه معمولی ویتامینهای لازم ار تامین میکند.

 درد قاعدگی و درمان کرامپهای قاعدگی :

 -تنطور پوست کیالک (سیاه و لیک)  15میلی لیتر 

-تنطور شقایق نعمانی ۲/۵ میلی لیتر – تنطور گل راعی ۲/۵ میلی لیتر

هنگامی که انقباضات قاعدگی شروع میشود تمام مقدار فوق را در یک لیوان آب گرم حل کرده میل کنید در صورت لزوم حداکثر ۳ بار در روز تکرار کنید.

– دم کرده ای از مقدار مساوی گل راعی و برگ تمشک و فرنجمشک خشک میل کید برای آرامش و رهایی از کرامپ قاعدگی موثر است

– دم کرده ۵۰ گرم اسطو خودوس در یک لیتر آب جوش، مصرف روزی ۳ فنجان در تنظیم رگل زنان موثر است.

– برای درمان خونریزی زیاد عادت: چنانچه یک انار را چند تکه کرده و در یک لیتر آب جوشانده و بگذارید تا خوب پخته شود و سپس آن را له کرده و آب آنرا صاف کید، در آب آن بنشینید خونریزی را قطع و عادت به روال طبیعی بر میگردد

– چنانچه زنی مقداری پودر میوه خشک شده بلوط را در پارچه نازک نخی ریخته و آن را بر خود بگیرد مانع خونریزی او میشود. همچنین حمام دارویی با آب ریشه جوشانده بلوط باعث بند آمدن خون حیض زیاد میگردد

– چنانچه ۱۵ گرم کندر را با ۱۰ گرم بلوط و ۱۰ گرم پوست یا گل انار و ۵ گرم گل ارمنی و ۵ گرم مرز نجوش مخلوط کرده نرم سائیده با سفید تخم مرغ خمیر نموده و درد و وعده صبح و عصر بر محل بواسیر ضماد نمایسد، خونریزی بواسیر و زنانگی را قطع کرده و آنرا درمان میکند.

– ۱۵ گرم کنجد را با ۱۵ گرم نخود خام مخلوط کرده و جوشانده و صاف شده، چنانچه زن حامله بخورد موجب سقط جنین خواهد شد و در صورت حامله نبودن و قطع قاعدگی در به جریان انداختن خون حیض بسته موثر است.

– چنانچه گردو را سوزانده و آنرا نرم سائیده و با شراب یا سرکه کهنه مخلوط کرده و در پارچهای نهاده وزن آنرا بر خود بگیرد موجب بند آمدن خونریزی و کاهش رگل زیاد او می گردد.

– چنانچه برگ مورد را جوشانده و آب آنرا صاف کرده و روزی چند قاشق مرباخوری از آب آن را با کمی شکر میل کنید قاطع خونریزی داخلی بویژه خون حیض است.

-درمان لکوره، دیدن لکه خون: گل ارمنی ۵ گرم، سماق ۲۰ گرم، مازو ۲۰ گرم، کندر ۱۵ گرم، گلنار ۱۵ گرم از همه یک قاشق غذاخوری در ۲ لیوان آب جوشانده (بدون گل ارمنی) صبح و ظهر و شب میل شود گل ارمنی را پورد کرده یک قاشق چای خوری بعد از غذا با ماست بخورند.

telegram

همچنین ببینید

رماتیسم

درمان رماتیسم با گیاهان دارویی / قسمت سوم

کسانی که مبتلا به روماتیسم هستندباید روزانه پیاز زیادی بخورند ترب سیاه برای درمان رماتیسم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *