قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماری های قلب و دستگاه گردش خون / تنگی دریچه میترال،علت،درمان!!!
تنگی دریچه میترال
تنگی دریچه میترال

تنگی دریچه میترال،علت،درمان!!!

تنگی دریچه میترال،علت،درمان!!!

تنگی دریچه میترال

تنگی دریچه میترال به علت بیماری روماتیسم قلبی، اغلب در خانم های جوان واقع در سنین بارداری رخ می دهد. افزایش طبیعی ضربان قلب و خارج شدن خون هنگام بارداری باعث این عارضه خواهد شد. این افراد باید قبل از بارداری تحت مداوا قرار گیرند تا بلکه به این بیماری دچار نشوند.

رگهای بدن و فشار خون

در بدن انسان دو نوع رگ وجود دارد: یک نوع از آنها سرخرگ یا شریان و نوع دیگر سیاهرگ یا وریدنام دارند. سیاهرگ یا وریدها، رگ هایی هستند که خون در آن ها از اعضا و بافت های مختلف بدن به طرف قلب جریان می یابد. سرخرگ ها یا شراثین، رگ هایی هستند که خون را از قلب به اعضای بدن و به بافتهای مختلف می رسانند. جدار یا دیواره سرخرگها خاصیت ارتجاعی داشته و خونتحت فشار معینی در این رگها حرکت می کند. به عبارت دیگر برای اینکه خون بتواند راه خود را برای عبور از طول تمام رگها باز کند باید دارای فشارمناسبی باشد و مسلماً این فشار برای برطرف کردن مقاومت ها و عبور خون از مسیر تمام رگها و رسیدن به نسوج مختلف بدن، ورود به سیاهرگاه ها و بالاخره برای بازگشت به قلب لازم و ضروری است. اگر سن شما زیر ۶۵ سال می باشد، هدف شما باید این باشد که فشار خون ماکزیمم را به زیر ۱۴ و فشار خون مینیمم را به زیر عقاید پزشکان در مورد میزان فشار خون ایده آ ل متفاوت می باشد، بعضی از آنها عقیده دارند: فقط در زمانی که فشار خون این افراد از ماکزیمم ۱۶ و مینی مم ۹ بالاتر رفت باید درمان را شروع کرد. اما اخیرا انجمن فشار خون بریتانیا اعلام کرده است که در تمام سنین فشار خون باید کمتر از ۱۴ روی ۸/۵ باشد. شود باید سه بار فشار خون شما در زمان های مختلف اندازه گیری شود و اگر در هر سه بار فشار خون بالا بود، آنگاه اقدام به درمان آن خواهند کرد. هیچ گاه با یک بار اندازه گیری فشارخون به خصوص اگر شما در حالتی که اضطراب دارید و به مطب پزشک می رویال و ممکن است فشار خون بالایی را نشان دهید، تشخیص فشار خون بالا برای شما گذاشته نمی شود. چگونگی تولید فشار خون: فشار خون در اثر انقباض یا عمل فشار دهنده قلب و همچنین در تنش دیواره ی رگها به وجود می آید. فشارخون در لحظه  انقباض قلب به ۱۱۰ تا ۱۳۰ میلی متر ستون جیوہ میرسد ۔ این فشار را فشارخون حداکثر یا ماکزیموم یا فشار خون سیستولیک می نامند. در لحظه ای که قلب در مرحله استراحت و یا در مرحله انبساط است، خون از قلب به شرائین وارد نمی شود و به همین جهت فشار خون به ۷۰ تا ۸۰ میلیمتر ستون جیوه پایین میآید. این فشاررافشار خون حداقل یامینیمم یا فشار خودن دیاستولیک مینامند.

برای بررسی فشارخون، قسمت سرخرگی از اهمیت بیشتری برخوردار است. سرخرگها در ساختمان دیواره های خود دارای لایه ای عضلانی می باشند که به آنها امکان می دهند تا در ارتباط با ضربان قلب، منقبض و منبسط شوند و به عبارت دیگر به صورت ضربان تپنده، گشاد و تنگ می شوند. به این معنی که وقتی قلب منقبض می شود، خون با فشار زیاد به شکل یک موج به داخل سرخرگ فرستاده می شود. در اثر این موج، دیواره یا جداره ی سرخرگ در محلی که موج خون به آن رسیده است، متسع و یا گشاد می شود و پس از عبور این موج و در فاصله ای که قلب به حال استراحت یا انبساط درآمده و موج بعدی خون هنوز به سرخرگ فرستاده نشده است، سرخرگ به علت داشتن خاصیت ارتجاعی به حال انقباض یا جمع شدگی درمی آید. مجموعه ی این نوع حرکات قلب و عروق باعث می شوند که جریان خون در رگها کم و بیش دائمی شود. علاوه بر آن، به دلیل وجود مقداری خونی جاری در شبکه  عروقی، شریان ها هرگز به طور کامل بسته نمی شوند و همیشه مقداری فشار خون وجودخواهد داشت.

مطلب پیشنهادی

بیماریهای قلبی

بیماریهای قلبی چه می کند؟ /قسمت اول

بیماری های قلبی چه می کند؟   بسیاری از کارشناسان و پزشکان با تجربه قلب، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *