تنگی نفس از علل تا درمان!!


تنگی نفس از علل تا درمان!!

تنگی نفس از علل تا درمان!!

تنگی نفس

تنگی نفس یک بیماری نیست، بلکه علامتی از یک بیماری است. تنگی نفس انواع مختلفی دارد و در افزایش تعداد و عمق تنفس، خمیازه کشیدن، احساس سنگینی روی سینه و یا خستگی زودرس در بالا رفتن از پله و سر بالایی خود را نشان می دهد.تنگی نفس از جمله اتفاقات معمول است که هیچ کس واقعا توجهی به آن نمی کند. تنگی نفس به دنبال هرگونه فعالیت شدیدی که انجام می دهید یا هر وزنه ی سنگینی که بلند می کنید، اتفاق می افتد. شما با سر و صدا نفس می کشید، نفس نفس می زنید و تقلا می کنید و برای فرو بردن اکسیژن مغذی، به سختی تنفس می کنید. بعد از مدتی هنگامیکه اعصاب تان آرام شد، تنفس تان به حالت عادی باز می گردد. این چیزی است که تقریبا همه ی ما در زندگی روزمره مان تجربه می کنیم و برای چنین تنگی نفس موقتی، مطلقا نیازی به نگرانی نیست.

عوامل ایجاد یا تشدید کننده:

پتاسیم بالا، آسیب دیدگی مهره  اول ، کمبود ویتامین E، سینه پهلو، آسم، برونشیت، تجمع اخلاط، خون بالا، چاقی، ناراحتی های قلبی، آلودگی هوا، خوردن گرمی  (خوراکی های تند و شیرین)، آبلیموی کهنه (در شیشه)، خرما، لوبیا   چیتی  یا قرمز، نخود، عدس، اسفناج، برانی اسفناج، غلات، بادام، روغن گردان، تخمه آفتابگردان، سس، مارچوبه، زردآلو، کاکائو، کشمش، جیر، مرکبات و میوه های ترش.

درمان گیاهی تتنگی نفس:

هر بار اب می نوشید ده قطره ابلیموی تازه در آن بچکانید؛ استفاده از دستگاه های تصفیه کننده  هوا، در صورت وخامتبیماری (توأم با ناراحتی قلبی) داشتن کپسول مانومتر اکسیژن در  منزل با صلاح دید پزشک، پودر کندر + ریحان + عسل، خیسا نده شیره شیرین بیان، عدس، شیرهویج، دم کرده  «تخم شوید ۵ گرم) + بابونه (۴ گرم) + مرزنجوش (۴ گرم) + آویشن (۷ گرم) عرق «چوب، برگ و میوه چنار»، سوپ «پیاز + هویج + والک + کرفس + شوید + سیر» با آبلیموی تازه، هر روز به مدت دو دقیقه هنگام در هوای بیرون از خانه (دقت کنید که سرد نباشد)، ابتدا کمی هر داخل ریه فرو ببرید و نگه دارید، سپس چند بازدم معمولی انجام  دهید و برای بار دوم هوای بیشتری به داخل ریه ببرید و نگه دا رید همینطور ادامه دهید تا دفعه چهارم که تمام حجم ریه را پرک و تا انجا که می توانید نگه دارید. با این کار حجم ریه زیاد می شو د و تنگی نفس از بین میرود؛ کشیدن افیون (با تجویز پزشک «تخم کتان + کمی اسفند» را پودر و با عسل میل کنید؛ شربت عنصل شربت حرمل، لعوق حلبه، لعوق صنوبر، حب عطائی، صبح زود پنج نفس عمیق بکشید (تأمین اکسیژن خون)، توت فرنگی، والک، روزی  یک عدد سیر میل کنید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد