توصیه هایی برای بیماران مبتلا به ام اس


توصیه هایی برای بیماران مبتلا به ام اس

توصیه هایی برای بیماران مبتلا به ام اس

 

اگر ام اس شما از نوع عود کننده تشخیص داده شده - یا اگر پزشکتان معتقد است تأییدشده ی تعدیل بیماری خواهید بود آسیب غیرقابل بازگشت به عصب می تواند از همان ابتدای بیماری رخ دهد، بنابراین بهترین راه برای در امان ماندن از بخشی از آسیبها، شروع زودهنگام درمان است. اگر کاندید مناسبی برای یکی از این درمانها نیستید، هنوز گزینه های زیادی برای داشتن احساس بهتر و درمان علایم بیماری شما وجود دارد.

درمان را زود شروع کنید.

زمانی که فردی از خانواده مبتلا به ام اس میگردد، تمام خانواده با این مشکل زندگی خواهند کرد. بنابراین آموزشی برای افراد خانواده -- که شامل کودکان هم می شود -- مهم است. یادگیری نحوه ی برقراری ارتباط راحت و آزاد در مورد بیماری و چگونگی تأثیرگذاری آن بر همه ی شما باعث میشود که خیلی آسان تر برنامهریزی نموده، مسائل را حل کرده و به یکدیگر کمک کنید .

ایجاد شبکه پشتیبان

زمانی که برای اولین بار از تشخیص بیماریتان مطلع شد ممکن است خیلی احساس تنهایی کرده باشید، اما لزومی ندارد بار رویارویی با این بیماری را به تنهایی بر دوش بکشید. هیچگاه برای تشکیل سیستم پشتیبانتان خیلی زود نیست - کار را با تیم مراقبت بهداشتی، دوستان و فامیل نزدیک خود شروع کنید و به تدریج ان را به جامعهای که در آن زندگی می کنید، گسترش دهید. از اینکه این همه منابع برای کمک در دسترس شماست، شگفتزده خواهید شد. پس از علنی کردن بیماری تان برای دیگران، بگذارید بدانند چگونه می توانند به شما کمک کنند - اکثر افراد وقتی بدانند به چه نیاز دارید، خیلی بیشتر راغب می شوند خود را درگیر مسئله کرده و کمک کنند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد