توصیه هایی برای خلاصی از ترش کردن


توصیه هایی برای خلاصی از ترش کردن

توصیه هایی برای خلاصی از ترش کردن

 

ترش کردن

 ترش کردن - احساس سوزشی که هنگام بالا آمدن اسید معده به داخل مری خود احساس می کنید - در طول دوران بارداری شایع است. ترش کردن دو علت عمده دارد (هیچ یک از این دو علت خرافه ای را که می گوید ترش کردن به معنی این است که بچه ی شما موی زیادی خواهد داشت، تأیید نمی کند.

اول اینکه، میزان بالای پروژسترونی که بدن شما تولید می کند، می تواند عمل هضم را کند کرده و عضله ی حلقوی میان معده و مری را شل کند، که به طور عادی از حرکت اسیدهای معده به سمت بالا جلوگیری می کند. دوم اینکه، همچنان که رحم بزرگ می شود، به سمت بالا بر روی معده فشار می آورد، که می تواند اسیدهای معده را به داخل مری فشار دهد.

شاید با پیروی از توصیه های زیر، از ترش کردن خلاصی بیابید

* به جای حجم زیاد، کم و به دفعات غذا بخورید. ، هنگامی که در منزل نیستید، یک داروی ضد اسید به همراه داشته باشید..

*یک بسته بیسکویت ترد همراه خود داشته باشید تا زمانی که احساس ترش کردن می کنید، با سر و صدا بخورید. شاید گاز معده را نیز برطرف کند.

از خوردن غذاهای ادویه دار، چرب، و روغنی پرهیز کنید.

* از خوردن درست قبل از خواب پرهیز کنید، زیرا هنگامی که دراز می کشید،

ترش کردن راحت تر اتفاق می افتد. همچنین، سعی کنید هنگام خواب، سر خود را با قرار دادن بالش های متعدد، بالا نگه دارید.

* اگر ترش کردن شما غیرقابل تحمل شد، با دکتر خود در مورد داروهای تجویزی مشورت کنید. بسیاری از داروهای مؤثر برای ترش کردن، برای استفاده در دوران بارداری بی خطر است. مصرف سایمتادین (تاگامت)، رانیتیدین (زانتاک) و امپرازول (پریلوسک) در سه ماهه ی اول بارداری بررسی شده، و محققان خطر افزایش نقایص مادرزادی، درد زودرس زایمان، یا مشکلاتی در رابطه با رشد جنین را مشاهده نکرده اند.

گران بر درد در زیر شکم اکشاله ی ران ممکن است بین هفته های ۱۸ و ۲۴، درد شدید یا خفیفی در نزدیکی یک یا هردو طرف کشاله ی ران خود احساس کنید. شاید هنگامی که حرکتی سریع می کنید یا می ایستید، متوجه شوید شدیدتر می شود، و شاید با دراز کشیدن از بین برود. به این درد، درد لیگمان گرد گفته می شود. لیگمانهای (رباط) گرد، رشته های باریکی از بافت فیبروز است که در دو طرف رحم قرار دارد و بالای رحم را به لبهای فرج متصل می کند.

ایجاد درد به خاطر این است که با بزرگ شدن رحم، لیگمانها کشیده میشود. درد ممکن است کاملا ناراحت کننده باشد، ولی عادی است. خبر خوش این است که درد معمولا بعد از ۲۴ هفته از بین می رود یا در حد قابل ملاحظه ای کم میشود. گاهی در نیمه ی سه ماهه ی دوم (زمان دقیق آن متفاوت است)، ممکن است انقباضات یا گرفتگی های عضلانی خفیف و کوتاه مدتی را احساس کنید.

به این موارد، انقباضات برکستون - هیکس می گویند و موردی برای نگرانی نیست. اغلب حین راه رفتن یا فعالیت بدنی بیشتر قابل توجه می شود و هنگامی که کفش خود را در می آورید، از بین می رود. در صورتی که ناراحت کننده و منظم بود (بیش از شش بار در ساعت)، با پزشک خود تماس بگیرید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد