قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان دیابت / توصیه هایی برای رژیم غذایی ضد دیابت
توصیه هایی برای رژیم غذایی ضد دیابت
توصیه هایی برای رژیم غذایی ضد دیابت

توصیه هایی برای رژیم غذایی ضد دیابت

توصیه هایی برای رژیم غذایی ضد دیابت

۱- برای پیشگیری از بیماری دیابت نوع ۱ (جوانان)، توصیه می شود که لااقل تا یک سالگی از دادن فرآورده های لبنی مخصوصاً صنعتی و غیرارگانیک به کودکان خودداری شود.

۲- برای پیشگیری از مبتلا شدن به دیابت نوع ۲ باید بیشتر از ماهی و سبزی ها و گیاهان خانوادهٔ لگا مینوز و مغزهای گیاهی و مواد غذایی سرشار از عنصر کروم نظیر دانه های غلات و کلم بروکلی استفاده شود و وزن بدن در حد نرمال حفظ شود و از چربی به خصوص چربی های جامد و مارگارین پرهیز شود زیرا این گونه چربی ها مقاومت انسولین را تحریک می کند.

۳- در رژیم غذایی، بیشتر از مواد غذایی سرشار از الیاف گیاهی (فایبر) و مواد هیدرات های کربن (نشاسته ای) و نان کامل که با آرد سبوس دار درست شده باشد و مواد خوراکی که با آرد کامل تهیه شده باشد و برنج قهوه ای سبوس دارو به خصوصی از گیاهان خانوادهٔ لگا مینوز که ضریب شیرینی آنها پایین است استفاده شود. چون جذب مواد خوراکی نشاسته ای که دارای فایبر زیادی هستند، به علت دیرهضم بودن، فایبر به کندی و آهستگی صورت می گیرد، قند حاصله از آنها به تدریج و کم کم وارد خون می شود و در نتیجه، متابولیسم آن آسان تر و کامل ترخواهد بود.

۴- درمورد فایبر، مواد غذایی که دارای فایبر قابل حل در آب هستند بیشتر توصیه می شود. این نوع مواد غذایی در مجاری دستگاه گوارش به صورت ژله درآمده و زمان لازم برای جذب قند مواد غذایی را طولانی ترمی کند و از افزایش شدید ناگهانی قند خون پس از خوردن غذا جلوگیری می نماید.

5.مهم ترین رژ یم غذایی برای مبتلایان به دیابت رژیمی است که برای پیشگیری از حمله های قلبی توصیه می شود یعنی چربی به خصوصی چربی های اشباع شده خیلی محدود شود و مواد دارای هیدرات های کربن گیاهی که سرشار از فایبر هستند نظیر حبوبات، دانه های غلات، مغزهای گیاهی، میوه ها و سبزی ها در رژیم غذایی وارد شود و در پایان بهمتعادل نگه داشتن وزن بدن و نرمش و ورزش، به موازات رژیم غذایی مناسب و توجهخاص به پیاده روی ورزش های مناسب روزانه و تأمین موجبات آرامش اعصاب نیزمبذول شود.

مطلب پیشنهادی

توصیه های مهم غذایی

توصیه های مهم غذایی چیست؟!

توصیه های مهم غذایی چیست؟! توصیه های مهم غذایی  خوردن دارچین برای زنان باردار و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *