قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / توصیه هایی برای مبتلایان به بیماری کرم کدو در طب سنتی
کرم کدو
کرم کدو

توصیه هایی برای مبتلایان به بیماری کرم کدو در طب سنتی

توصیه هایی برای مبتلایان به بیماری کرم کدو در طب سنتی

کرم کدو

 اگر می خواهید دچار کرم کدو نشوید از خوردن قند و کاهو و سبزیجات نشسته پرهیز کنید.

اگر دچار کرم کدوشده اید هر روز والک بخورید و به مدت سه روز متوالی صبح ها فقط شیر بنوشید و خوراکی دیگری میل نکنید. در این سه روز از غذاهای شیرین، چرب، غلیظ، غذاهای سفت و نان، برنج و مواد نشاسته ای پرهیز کنید و غذای روزانه راکم کنید. هر خوراکی که مصرف می کنید آن را ترش یا همراه با ترشی جات میل کنید  در مزاج های گرم، غذاهای خنک مانند سوپ آلو یا آلوچه  براقانی یا سوپ سبزیجات، آبغوره و آش قرقروت مصرف کنید. از ترشی های مختلف مانند آب لیمو، آبغوره، سرکه و قارا در طول روزگاه گاهی استفاده کنید و روزانه به جای آب خوردن از شربت سکنجبین ترش مزه یا آب جوشانده  پوست یا ریشه  درخت توت یا آب جوشانده  ریشه  درخت انار ترشی  یا آب جوشانده  سماق بنوشید. زیرا تمامی آنها بی حس کنند ی کرم و  آنها هستند، بهتر آن است  برای از بین بردن کرم و تخم آن هر شب هنگام خواب یک قاشق چای خوری سیاهدانه  ساییده شده را با دو قاشق غذاخوری سرکه در نصف لیوان آب مخلوط کنید و بنوشید.

درمان گیاهی کرم کدو

 •  قاریقون و افتیمون از هر کدام ۵ گرم، تربد مجوف، برنگ کابلی و آمله ی مقشر از هر کدام ۱۰ گرم، درمنه ترکی ۲۰ گرم، همه را مخلوط کنید و به ۶ مرتبه یک قسمت از آن را همراه با آب یا شیر میل ریشه  سرخس از هر کدام ۱۰ گرم مخلوط و بسایید و به نه قسمت مساوی تقسیم کنید. صبح و شب هربار یک قسمت از آن را همراه با یک لیوان شیر میل کنید.
 •  قبل از هر غذا ۱۰ عدد بادام تلخ یا مغز گردو بخورید و ۱۰ گرم ریشه  انار نیم کوب شده و ۲۰ گرم سماق را بجوشانید و پس از خوردن یک لقمه غذا یا یکی دو قاشق غذا آب صاف کرده ی آن را بنوشید.
 • گل افسنطین بدون ساقه هایش، تربد مجوف و قاریقون از هر کدام ۵ گرم، برنگ کابلی  و گل ارمنی از هر کدام ۱۰ گرم، همه را نرم بسایید و با ۱۰ عدد مغز گردو کوبیده شده مخلوط کنید. بعد به سه قسمت مساوی تقسیم کنید و هر صبح ناشتا یک قسمت از آن را  با دوغ بخورید 
 • هر صبح و شب ۵گرم گل زوفا و ۱۰ گرم ریشه  درخت توت نیم کوب شده را بجوشانید و آب آن را بنوشید.
 •  هشت الی ده روز صبحها ناشتا هویج را ریز رنده کنید و به جای صبحانه بخورید.
 •  هر روز ۵۰ گرم ریشه درخت شاهتوت را نیم کوبا کنید و با ۲۰ گرم برگ خشک شده  درخت هلو یا ۱۵ عدد برگ تازه  آن، بجوشانید و آب آن را صبح ه هر روز ۵۰ گرم برنگ کابلی را نرم بسایید و با آب دوغ و گل سرخ ساییده شده مخلوط کنید و قبل از صبحانه میل فرمایید.
 •  به مدت ۱۸ ساعت هیچ چیزی میل نکنید، بعد ۲ کیلو اسفناج را بپزید و نمک بپاشید و بخورید.
 •  هر صبح و شب هر مرتبه ۲۵ گرم تخم خرفه را بجوشانید و آب و دانه ها را با هم بخورید.
 •  کپسول ۵۰۰ خالی را پر از انقوزه کنید و هر صبح، ظهر و شب ۱ عدد میل کنید
 •  بیست گرم مغز تخم کدوی سفید را نرم بکوبید بعد با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید و خوب هم بزنید و میل کنید.
 • یک سیر بزرگ را پوست کنده و رنده کنید بعد در شیر بجوشانید، آن را صبح ناشتا بخورید و تا ظهر هیچ چیز دیگری نخورید و آنقدر این کار را تکرار کنید تا به کلی تمام کرم دفع شود.
 •  شمست گرم روغن گردو را در سالاد سیب زمینی بریزید و به جای شام شب بخورید و این کار را چند شب ادامه دهید. برای خارج شدن کرم در حمام یا مکانی خیلی گرم بروید و در تشت آب ولرم بنشینید تا کرم خارج گردد. به او اصلاً دست نزنید تا تماماً خارج شود. قبل از نشستن در تشت دو لیوان آب شلغم بخورید
 • شمست گرم پوست ریشه  انار را بکوبید و در ۷۵ گرم اب، ۶ ساعت بخیسانید، و بعد بجوشانید تا حجم آن به نیم لیتر برسد. آب صاف کرده  آن را سه قسمت کنید و هر قسمت را به فاصله  یک ساعت و نیم میلی کنید. پس از تمام شدن آن ۲ ساعت صبر کنید و بعد یک مسهل بخورید و منتظر دفع کرم کدو بشوید.
 •  هر روزگل، حلوا را بجوشانید و آب آن را بخورید
 • تخم نیلوفر، تربد سفید، قسط تلخ، افسانطین، شهم حنضل و سعد کوفی از هر کدام ۱ مثقالی، قنبلیله و برنگ کابلی از هر کدام ۲ مثقال، نخود مصری یا نخود معمولی ۵ مثقال، همه را بسیار نرم بکوبید بعد با یک استکان عسل مخلوط کنید و ۵ شب موقع خواب آنها را بخورید.
 • پانزده روز صبح ناشتا هر روز یک قاشق سوپخوری روغن فندق را بخورید.
 • پنجاه گرم مغز تخمه کدوی کوبیده را با ۳۰ گرم روغن مایع کرچک و ۴۰ گرم عسل مخلوط و در یک لیوان شیر حل کنید، صبح ناشتا بخورید و تا وقتی که سر کرم هنوز از جای خود حرکت نکرده است این کار را تکرار کنید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *