قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای دستگاه گوارش دهان و دندان / توصیه های پزشکی برای مبارزه با ویروس هرپس
کاهش ناراحتی هرپس
کاهش ناراحتی هرپس

توصیه های پزشکی برای مبارزه با ویروس هرپس

توصیه های پزشکی برای مبارزه با ویروس هرپس

نقش گیاهان دریای برای مبارزه باویروس هرپس چیست؟

یا راه دیگر برای مبارزه با هرپس استفاده از گیاهان دریای است. دو نفر از محققان آزمایشگاه علوم زیستی دریای دانشگاه کالیفرنیا در برکلی در تحقیق خود کشف کردند وقتی که ویروس هرپس با گیاهان خوردنی دریای برخورد می کند منقبض شده و عقب نشینی می کند. در این تحقیق محققان عصارهٔ ۸ نوع گیاه دریائی از خانوادهٔ الگهای قهوهای را گرفته و مخلوط با تعدادی سلولهای انسانی که با ویروس شماره ۱ هرپسیکه ایجاد تب خالهای سرد می نماید و یا با ویروس هرپس شماره ۲ ” که ایجاد هرپس در دستگاه تناسلی می نماید عفونی شده بودند در لولهٔ آزمایشگاهی ریختند، مشاهده شد که ۵۰ درصد از گسترش و رشد ویروسها کاسته شده است. جالب تر این که وقتی محققان ابتدا سلولهای انسانی را با عصارهٔ گیاهان دریای مخلوط کرده و سپس دو ساعت بعد ویروس هارا اضافه نمودند ویروس ها هیچ رشد نکردند و فعالیت آنها صددرصد سرکوبگردید.images-17

راه های  کاهش ناراحتی هرپس:

اگر مبتلا به جوش ها و تاول های دردنالد هرپسی شده اید سعی کنید از خوردن مغزهای گیاهی و شکلات و ژلاتین که سرشار از آرژی نین هستند اجتناب کنید. و اگر احساس می کنید در آغاز ظهور جوش های هر پس هستید، فوراً موادغذای یدارای آرژینین را از رژیم غلائی خود حذف کنید، هرچه زودتر این کار را بکنید، احتمالاً بیشتردر کاهش شدت بیماری مؤثر است. اجرای این توصیه کار مشکلی نیست ولی وقتی عملاًدیدید که جوشری ها پس رفتند خوشحال می شوید.

معمولاً حذف مواد غلائی سرشار از آرژینین کافی است که فعالیت ویروس ها را متوقفکند ولی اگر اثر محسوسی نکرد، دکتر گریفیت توصیه می کند، مادام که عفونت هرپسوجود دارد هر روز از قرص های ۵۰۰ میلی گرمی لیزین استفاده کنید. بدیهی است با توجه به ساختمان بدن اشخاص این دستور ممکن است درمورد تمام افراد موثر نباشد و هرپس به روند ناراحت کنندهٔ خود ادامه دهد ولی شاید شما یکی از آن چنددرصد افرادی باشید که با اجرای این توصیه ها راحت شوید.

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *