توصیه های پزشکی در استفاده از لنز…


توصیه های پزشکی در استفاده از لنز…

توصیه های پزشکی در استفاده از لنز...

موارد استفاده از لنز

این روزها استفاده از lens در چشم بخصوص بین اکثر خانمها و بعضی از آقایان تقریباً مد شده است و زیاد دیده میشود که هنگام استفاده از IenS هم زیاد پلک بر هم میزنند که کاملاً معلوم میشود این شخص از lens استفاده میکند و یا در هر وقت و بیوقت روزها و شبها آنرا با دست های آلوده از چشمشان درمی آورند که با هر وسیله صحیح یا غلط باصطلاح تمیز میکند و همان وقت دوباره در چشم میگذارد اگر چه بعقیده ارادتمند خود آن لنز یک جسم خارجی است برای چشم وای بوقتی که با دست آلوده و با هر پارچه یا لباس یا با آب دهان و غیره... بدون در درست داشتن مایع تمیزکننده  آن شیئی را یا نیمه تمیز میکنند و یا آلوده تر، این است.

که بر آن شدم که چند دقیقه ای درباره طرز استفاده از لنز با هم آری چند سالی است بخصوص در این سالهای اخیر یا از نقطه نظر تمدن جدید از لحاظ شکیل بودن و یا اینکه کسی نفهمد فلانی چشمانش نزدیک بین یا دوربین است و عینک میزند. بنابراین همان شیشه ای بخصوصی را در داخل چشم قرار می دادند. و میدهند باسم contact lens که خوشبختانه در ماهها و سالهای اخیر جنسی آن از شیشه به پلاستیک یا اجسام دیگر تغییر پیدا کرده است باسم Soft lens یا(لنزهای نرم) بشکل ژلاتینی یا پلاستیک و بهمین جهت امروزه بسیاری اشخاص contact lens بکار میبرند که بقول خودشان هم سبک تر است و هم عینکشان دیده نمی شود..

مسلماً چشمها با هم متفاوت اند و دید چشمها هم متغیر بنابراین تنها کسی که می تواند (لنز) صحیح و بجا برای دیگران تعیین کند فقط چشم پزشک است نه هرکس سرخود متأسفانه بعلت پرداخت زیاد ویزیت کمتر کس سالی یک مرتبه جهت (چک اپ) چشمش به چشم پزشک مراجعه میکند و بیشتر اوقات کار پزشک فقط در این زمینه است که ببیند مراجعه کننده اش (نه بیمارش) مبتلا به بیماری دیابت (قند)، گلوکم، زیادی کلسترول، و از این قبیل هست یا خیر در صورتیکه بخصوص در این چنین اشخاص معاینه سالانه چشم سالی یک مرتبه لازم و ضروری است. ضمنا چشم پزشک طریقه استفاده از  لنز) را هم کاملاً شرح خواهد داد، طرز استفاده از لنز، تمیزکردن، تمیز نگاه داشتن حتی خطرات احتمالی آن را کاملاً برای مراجعه کننده شرح میدهد. متخصصان کارخانجات معتقدند (لنز) را می توان هفت شبانه روز در چشم داشت و هفته ای یک شب از چشم بدر اورد که مواقع دیگر محتاج به درآوردن وتمیزکردن نباشد. حتی امروزه (لنز)هائی که هر ۱۴ روز یکبار می توان آنرا تمیز کرد نیز موجود میباشد، همچنین (لنز)هائیکه قریب یکماه می توان آنرا بچشم داشت در دسترس می تواند باشد، و تمیز کردن آن هم باید با محلول مخصوص باشد نه با آب دهان و هر وسیله غیربهداشتی. در هر حالی من مخالف تمدن نیستم اما مخالف کارهای غیربهداشتی هستم زیرا چشم گوهر گران بهائی است که بنیاد آنرا برایگان از دست داد کما اینکه فرموده اند:

دو سفارش درباره لنز

۱- اگر (لنز) بچشم میگذارید سعی کنید که سالی یک مرتبه یا بیشتر با چشم پزشکتان مشورت کنید و از صحت و سلامت (لنز) و چشمتان مطمئن بشوید.

۲- اگر احساس کردید که (لنز) چشم شما حتی کوچکترین تحریکی یا ناراحتی ای در چشمتان بوجود میآورد و بخصوص چشمتان را قرمز میکند حتماً از مشورت با پزشکتان غافل نشوید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد