توصیه های پزشکی و روانپزشکی برای مبتلایان به ام اس 


توصیه های پزشکی و روانپزشکی برای مبتلایان به ام اس 

توصیه های پزشکی و روانپزشکی برای مبتلایان به ام اس 

 

فهمیدن اینکه دیگر چه کسی باید موضوع را بداند

تصمیم گیری درباره ی اینکه سراغ چه کسی دیگری باید بروید مشکل است - بیشتر به دلیل اینکه تصمیمات آنی در مورد برملا کردن ام استان میتواند تبعات درازمدتی به همراه داشته باشد.

نکته این است، زمانی که چیزی برملا شد، دیگر برگشتناپذیر است. (به قول معروف، آب رفته به جوی برنمیگرددا) به طور مثال، شما احتمالاً میخواهید مردم بدانند که تمام علایم فعلی تان از ام اس  است. اما، وقتی بیماری وارد دورهی خاموشی خود شده و حالتان بهتر شود، آرزو می کنید ای کاشی به این همه ادم نمی گفتید که مشکلتان چیست - به خصوصی رئیس یا همکاران در محل کار که ممکن است طرز فکر و برخوردشان در خصوص بیماریهای مزمن یا معلولیت، روی روابطشان با شما درازمدت تاثیرگذار باشد. به توصیه های زیر توجه کنید

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که به چند نفر دیگر موضوع را بگویید، فرصت دهید تا ابتدا شما و نزدیکانتان با مسئله کنار بیایید.

- اگرچه شاید این تصمیم را داشته باشید که همکارانتان در جریان قرار بگیرند، بهتر آن است که در مورد آنچه میخواهید به آنها بگویید و دلیل اینکه میخواهید آنها این موضوع را بدانند، قدری تأمل کنید.

- اگر فرزندانی دارید، حتماً موضوع را با آنها در میان بگذارید. این نه تنها در فهمیدن اینکه چه پیش آمده است، به آنها کمک می کند، بلکه بهتر است این مطلب را از زبان شما بشنوند تا اینکه فامیل یا دوستی به طور اتفاقی قضیه را لو دهد.

- اگر با کسی قرار ملاقات دارید، لازم نیست بیماری تان را در اولین دیدار علنی کنید. ولی آنقدر هم معطل نکنید تا روابط خیلی صمیمانه شود و تازه آن موقع بخواهید قضیه را بگویید


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد