قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / تولد کودک بدون کمک پزشک
تولد کودک بدون کمک
تولد کودک بدون کمک

تولد کودک بدون کمک پزشک

تولد کودک بدون کمک پزشک

ادامه تولد کودک بدون کمک پزشک در قسمت اول…..

علایم التهاب ناحیه اداری:

این علایم عبارتند از، درجه حرارت بالا، سوزش هنگام ادرار (که مربوط به داخلی مثانه است تا در پرینه) و پرینه. این علایم باید مورد توجه قرار گیرد و درمان شود. تا چند روز پس از زایمان احتمالا روده های مادر کار نمی کند. در این زمان احتیاجی  به تنقیه نیست و تخلیه فوری روده ضروری نمیباشد. علاوه براین تنقیه ممکن است مضیر نیز باشد. استفاده از آب آلو، انواع فیبرها و مایعات مدفوع را نرم می کنند. بواسیر (هموروئید) که غالباً در طول حاملگی تشدید میگردد معمولاً پس از زایمان خود به خود از بین میرود. تا چند ساعت پس از زایمان، رحم باید هر ۱۵ تا ۳۰ دقیقه مورد معاینه قرار گیرد.و سپس ساعتی یک بار تا پایان روز معاینه انجام شود. اگر رحم نرم بود باید آن را ماساژ داد تا سفت شود.

اگر ماساژ کارساز نبود باید به پزشک یا ماما اطلاع داده شود. در هنگام انقباضات پس از زایمان باید از مادر مراقبت کامل به عمل آید. به این انقباضات، پس درد میگویند. معمولاً زمان تغذیه نوزاد به سفت شدن رحم و میزان خونریزی پس از زایمان بستگی دارد. رحم باید طوری مورد رسیدگی قرار گیرد و کوچک شود که در حدود روز دهم پس از زایمان در داخل شکم احساس نگردد. خونریزی از واژن نباید بیشتر از یک قاعدگی طبیعی باشد. همچنین نباید به رنگ سبز یا تیره باشد و یا بوی عفونت بدهد. تا روز دهم زایمان معمولاً ترشحی به رنگ صورتی کم رنگ تا قهوه ای دیده می شود.

در دو هفته اول از نوار بهداشتی به جای تامپون استفاده شود چون آلودگی می تواند از طریق تامپون وارد مهبل و رحم گردد. هنگامی که مادر قدرت ایستادن پیدا کرد می تواند دوش بگیرد، مرسوم است تا دو هفته پس از زایمان برای استحمام از وان استفاده نشود تا از ورود عفونت به داخل رحم جلوگیری شود. اما درد پرینه ممکن است با نشستن در وان آب گرم (با ۲ سانتی متر اب)، چند بار در روز، کاهش یابد. افزودن دانه کامفری (در فروشگاههای مواد گیاهی موجود است) به آب برای تسریع در بهبودی رحم اغلب توسط ماما توصیه می شود اما اثر آن به طور قطع ثابت نشده است. مالیدن یخ به داخل واژن در طول ۲۴ ساعت اول زایمان به کاهش موقتی تورم آن کمک می کند.

یخ خرد شده را داخل دستکش پلاستیکی ریخته، سپس آن را درون یک گاز استریل پیچیده و روی واژن قرار دهید. گاز کتانی استریل سرما را جذب می کند. اثر بی حس کننده های موضعی به شکل کرم، اسپری یا لوسیون در تخفیف درد موثر است. استفاده از حلقه های اسفنجی یا پلاستیکی نیز در هنگام نشستن بسیار متداول است. مطالعات نشان میدهد که آنزیم های پیتیدی خوراکی در کاهش تورم و درد ناشی از نشستن و راه رفتن موثرند. اما مطالعات بیشتری در این زمینه لازم است. معالجه با انرژی الکترومغناطیسی و فراصوتی بی اثر و گران است. در مورد معالجات دارویی موجود استامینوفن و لیبوپروفن احتمالا ایمنترین و مؤثرترین داروها هستند. تمرینات ورزشی که قبلا به آنها اشاره شده است نیز همگی مفیدند به شرطی که به تدریج و براساس میزان نیروی جسمانی مادر انجام شوند.

مطلب پیشنهادی

سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها    بطور کلی نقش تغذیه در دندانپزشکی را می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *