قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای کلیه ومجاری ادرار / تومورهای مثانه چگونه است؟
تومورهای مثانه
تومورهای مثانه

تومورهای مثانه چگونه است؟

تومورهای مثانه چگونه است؟ 

تومورهای مثانه مانند تومورهای دیگر ممکن است خوش خیم یا بدخیم باشد. اگر این تومورها نزدیک محل ورود حالب به مثانه بروز کنند، ممکن است کلیه را مسدود نمایند و باعث درد و تورم کلیه (هیدرونفروز) شوند. اگر این تومور نزدیک محل خروج پیشابراهایجاد شود باعث اشکال در دفع ادرار میگردد.

با وجود این شایعترین علامت خونریزی بدون درد در ادرار (خون ادراری) است. تکرر ادرار و دفع دردناک ادرار همراه با علائمی که کاملاً مشابه علائم التهاب مثانه است نیز ممکن است بروز کند هرگاه دچار علائم ادراری بویژه خون ادراری شدید باید به پزشک مراجعه کنید.

اگر گمان برود که توموری موجود است، احتمالاً برای شما پرتونگاری و سیستوسکوپی (روشی که در آن یک لوله باریک به داخل مثانه هدایت می شود تا جدار آن از داخل و به طور مستقیم معاینه شود) انجام می شود. سپس در صورت لزوم برای تعیین نوع تومور نمونه برداری میگردد. درمان: تومورهای مثانه را ممکن است به وسیله سوزاندن از طریق سیستوسکوپ از بین برد. این روش به تخریب از طریق جرقه الکتریکی (fulguration) معروف است.

اگر تومور بدخیم یا گسترده است، ممکن است برداشتن بخشی از مثانه یا تمام آن ضروری باشد. در مورد اخیر حالب باید از طریق ایجاد سوراخی در جدار شکم به بیرون و به داخل یک کیسه، یا «مثانه خارجی» هدایت شود. این کیسه باید به طور متناوب تخلیه گردد. این عمل نسبتاً ساده است و معمولا مشکلات اندکی ایجاد میکند.

مطلب پیشنهادی

عفونت کلیه چیست

عفونت کلیه را سریعا درمان کنید!!

عفونت کلیه را سریعا درمان کنید!!   ادرار به طور طبیعی ضد عفونی شده و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *