تکمیل رژیم غذایی در بارداری 


تکمیل رژیم غذایی در بارداری 

تکمیل رژیم غذایی در بارداری 

 

اگر رژیم غذایی شما مناسب و متعادل است، اکثر ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز خود را به طور طبیعی - به جز آهن، اسید فولیک و کلسیم دریافت می کنید. پزشک شما برای اطمینان از دریافت کافی این مواد غذایی و به عنوان تضمینی در برابر عادت های غذایی ناکافی، به احتمال زیاد ویتامین های دوران بارداری به شما تجویز می کند. در مورد ویتامین ها، مصرف بیشتر دلیل بر بهتر بودن نیست، فقط تعدادی میل کنید که برای مصرف روزانه تان تجویز شده است.

اگر فراموش کردید یک قرص ویتامین خود را بخورید، نگران نشوید. هیچ اتفاق بدی نمی افتد. اگر مصرف ویتامین ها در ماه های اول بارداری، موجب حالت تهوع در شما می شود، کنار گذاشتن آنها تا زمانی که احساس کنید حالتان بهتر شده است، هیچ خطری برای بچه به وجود نمی آورد. به خاطر داشته باشید، بچه هنوز بسیار کوچک است، و نیازی به مواد غذایی زیاد ندارد.

اگر در مراحل اولیه ی بارداری هستید (چهار تا هفت هفته)، می توانید تا زمانی که بتوانید، یک قرص کامل از ویتامین مکمل دوران بارداری را تحمل کنید؛ فقط از مکمل فولیک اسید مصرف کنید که گاهی اوقات تحمل آن راحت تر است. اگر بعدا در طول بارداری مبتلا به ویروس معده شدید و نتوانستید برای مدتی ویتامینها را تحمل کنید، این نیز مشکلی نیست.

جنین در حال رشد قادر است نیازهای خود را دریافت کند، حتی اگر به قیمت مادرش تمام شود (موضوعی که در سراسر زندگی ادامه می یابد!) اگر متوجه شدید ویتامین واقعا شما را به حالت تهوع می اندازد، سعی کنید قبل از مصرف آن چند عدد بیسکویت ترد بخورید، یا هنگام خواب آنها را مصرف کنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد