تکنیک های زندگی برای بیماران مبتلا به ام اس 


تکنیک های زندگی برای بیماران مبتلا به ام اس 

تکنیک های زندگی برای بیماران مبتلا به ام اس 

 

اگر رفتن به یک سوپرمارکت تمام توانتان را می گیرد، برنامه ریزی کنید که این کار را اول وقت انجام دهید. طبق لیست مشخصی خرید کنید که براساس چیدمان استاندارد، اجناس در راهروها باشد (مغازهای که عادت دارید از آن خرید کنید ممکن است فقط یکی از آنها را داشته باشد).

اجناسی که در هفته احتیاج دارید، یادداشت کنید و مستقیماً به سراغ راهروهای مربوطه بروید. با این کار علاوه بر اینکه انرژی کمتری مصرف می کنید، جلو خریدهای الکی را هم میگیرید که این طوری در هزینه ها هم صرفه جویی می شود!

*اگر در حال مسافرت هستید، قبل از هر چیز، امکانات دسترسی را بررسی کنید. ببینید دقیقاً چه نیازهایی دارید و طبق آنها، امکانات رفاهی مناسب را به محض ورود پیدا کنید.

* اگر در موقع رانندگی زیاد گم می شوید، قبل از حرکت، مسیرها را شناسایی کنید و نقشه ی این مسیرها را در داخل اتومبیل بگذارید. اگر برای هر مسافرتی این کار را بکنید، بهزودی مجموعهای از مسیرها را دم دست خواهید داشت. فقط دقت کنید این مسیرها به صورت رنگی و بزرگ چاپ شده باشد تا در موقع رانندگی بهراحتی قابل دیدن باشد

*اگر دچار مشکلات مثانه هستید، منتظر نشوید تا موقعی که مجبور شوید برای ادرار کردن، دنبال نزدیکترین دستشویی بگردید! به محض ورود به یک مکان جدید، محل دستشویی را یاد بگیرید تا بدون اضطراب و به موقع خودتان را به آنجا برسانید.

*اگر نگران احتمال وقوع یک واقعه هستید، وقت بگذارید و در فکرتان راجع به آن برنامهریزی کنید (یا روی کاغذ بنویسید، هرجور راحتید!). سعی کنید برای خودتان مشخص کنید نگران چه هستید و راهکارتان را برای مواجهه با آن چندین بار تکرار و تمرین کنید. ملکه شدن مطلبی در ذهن، اولین قدم برای تسلط بر آن امر در واقعیت است.

* به حس شوخ طبعی خود بهای زیادی بدهید. شوخی میتواند به نحو در این زمینه بی نهایت مثال وجود دارد. وجه مشترک همه ی آنها این یعنی استرسی کمتری احساس کنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد